Jump to content

ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ


badz_d

Recommended Posts

Εαν δεν τρωεει καθολου και δεn εχεις δει λιγο πιο ζωηρο το ψαρι ουτε με την θερμοκρασια στους 32 το φαρμακο που θα σου προτεινα για αυτη την κατσασταση θα ηταν το Hexamita.Πειριμενε ομως και μια αποψη απο τον nidal που θα σου πει ακριβως τι να παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αυτα που μου ειπες,αλλα μαλλον ειναι πολυ ασχημα η μικρη και θελει κατι ποιο ισχυρο!!μου το ειχε πει και ο Nidal για hexamita αλλα λογο τρεξιματος με τη δουλεια το αμελησα.εχει και πολυ εντονη αναπνοη!εχει καμια σχεση αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα φαρμακείο και πάρε flagil των 500.Διάλυσε καλά σε ένα σέικερ τις σκόνες από δύο κάψουλες,και βάλε το ψαράκι σου με νερό από το ενυδρείο που είναι σε χωριστή γιάλα.Ας το για 8 ώρες και επανέλαβε την 2η , 3η και 6η μέρα.Να βάλεις και αερόπετρα να δίνει αρκετό οξυγόνο και θερμοκρασία 30.

Προσωπικά μου έχει τύχει και είχα αποτέλεσμα.

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα φαρμακείο και πάρε flagil των 500.Διάλυσε καλά σε ένα σέικερ τις σκόνες από δύο κάψουλες,και βάλε το ψαράκι σου με νερό από το ενυδρείο που είναι σε χωριστή γιάλα.Ας το για 8 ώρες και επανέλαβε την 2η , 3η και 6η μέρα.Να βάλεις και αερόπετρα να δίνει αρκετό οξυγόνο και θερμοκρασία 30.

Προσωπικά μου έχει τύχει και είχα αποτέλεσμα.

Καλή τύχη.

Δεν αναφέρεις όμως την αναλογία κάψουλας ανά όγκο νερού.

Μία κάψουλα flagil των 500mg, αναλογεί σε 50lt νερό, το πολύ 30lt, για προχωρημένες καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας υπερ ευχαριστω!ειμαι στη δευτερη μερα με hexamita,μπορω να βαλω παραλληλα flagil?εχει και τρελα γρηγορη αναπνοη το ψαρι!δικαιολογειται??

Link to comment
Share on other sites

Σας υπερ ευχαριστω!ειμαι στη δευτερη μερα με hexamita,μπορω να βαλω παραλληλα flagil?

Σε καμια περιπτωση.Το Hexamita μπορεις σε σοβαρες περιπτωσεις να του διπλασιασεις τη δοση.Ειναι απολυτα δοκιμασμενο.Αν δεν κανει μετα την τριτη δοση τιποτα ενημερωσε μας και θα τα πουμε για το Flagyl.

Έγινε επεξεργασία - nidal
Link to comment
Share on other sites

εχει και τρελα γρηγορη αναπνοη το ψαρι!δικαιολογειται??

Επιβάλλεται να εξασφαλίσεις, πολύ καλή οξυγόνωση του νερού, καθ' όλη τη διάρκεια της θεραπείας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις όμως την αναλογία κάψουλας ανά όγκο νερού.

Μία κάψουλα flagil των 500mg, αναλογεί σε 50lt νερό, το πολύ 30lt, για προχωρημένες καταστάσεις.

Sorry αλλά δεν το πρόσεξα.Τις 2 κάψουλες τις έριξα σε ένα 60 λίτρο που έχω για τέτοιες περιπτώσεις νερό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η μικρη εφαγε μονη της!!!!!το χρωμα της ειναι τσιτα και σουλατσαρει χαλαρη στο 80αρι!!!μαλλων ολα ειναι οκ!1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η μικρη εφαγε μονη της!!!!!το χρωμα της ειναι τσιτα και σουλατσαρει χαλαρη στο 80αρι!!!μαλλων ολα ειναι οκ!1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!

:lol::bowdown::bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η μικρη εφαγε μονη της!!!!!το χρωμα της ειναι τσιτα και σουλατσαρει χαλαρη στο 80αρι!!!μαλλων ολα ειναι οκ!1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατι δεν παει καλα με το ενυδρειο μου !πολλοι απο τους δισκους εχουν κατι σαν σπυρια ενα η και παραπανω στο σωμα !παρολα αυτα τρωνε !παρασιτο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για άσπρα εξογκώματα, θα έλεγα να προσέξεις την ποιότητα του νερού, προτού καταφύγεις σε οποιαδήποτε θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα μια γενικη θεραπεια με flagil των 500 για παν ενδεχομενο με 1καψουλα\50lt!ξερεις για ποσες μερες πρεπει να την επαναλαβω?

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το Flagyl με τα εξογκωματα???????

Σε καμια περιπτωση δεν ξεκιναμε θεραπειες χωρις να ειμαστε σιγουροι για το τι εχουν τα ψαρια μας, ειδικοτερα με φαρμακα μη ενυδρειακα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια με τα σπυρια παρουσηασαν και τρυπες στο κεφαλι,παρολα αυτα ετρωγαν(ο red dragon γεννησε χθες)-ασχετο!το flagil αφαιρεθηκε χθες ,οι τρυπες και τα σπυρια φευγουν!το προωλημα ειναι οτι οι καλυτεροι μου δισκοι παρουσησαν φθαρμενα πτεριγια και τριβονται.(και δεν ειναι απο μεταξι τους μαχες).τι να κανω????????

Link to comment
Share on other sites

Ακου τον Νικο τον Ψαλτη δυο δημοσιευσεις πριν τι σου λεει εχει απολυτο δικιο και τις συνθηκες του νερου σου πρεπει να βελτιωσεις και την διατροφη τους απο οτι καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...