Jump to content

Purple Up Και Δοσολογία.


Recommended Posts

Γεια σας και παλι. Μια ερωτηση.

Ποια ειναι η δοσολογια του purple up? Πόσα ml ανα πόσες μερες θελει για ποσα λιτρα? Οπου και να εψαξα δεν το βρηκα.

Και ποσο καιρο θελει περιπου το συστημα να αρχιζει να ροζ αλγη επειτα απο την χρηση του Purple up?

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εψαξες...το μπουκαλι το διαβασες? Στη σελιδα της εταιριας μπηκες?!

Shake well before use! Add 1 capful (5ml) per 50 gallons no more than once daily. Place in the sump, near a powerhead outlet, or any high flow area of the system for rapid dispersal. Purple uptm will cause some temporary cloudiness. Check calcium levels regularly. Adjust dosage of purple uptm to maintain calcium levels between 380 ppm and 420 ppm (380 mg/l to 420 mg/l). Do not exceed 420 ppm on a regular basis or significant precipitation will occur. (important! Wait at least 1 hour after using purple up to test calcium levels or erroneously high calcium levels may be indicated.)

http://www.caribsea.com/itempage_bluesolutions_purpleup.htm

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Οχι δεν μπηκα στο site. Το μπουκαλι δεν το εχω. Γι'αυτο ρωτησα για το προιον. Για το αν ειναι καλο να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

α, ξεχασα να σε ρωτησω. Θελει καθε μερα οπως λενε οι οδηγιες και στην ποσοτητα των οδηγιων? Και οταν βαζω πρεπει να κλεινω το σκιμερ?

Link to comment
Share on other sites

ασχετα απο τις οδηγιες θελει προσοχη.

σου ανεβαζει το ασβεστιο παραλληλα,αυτο να το ξερεις.οχι δεν χρειαζεται κλειστο σκιμμερ.μην θεωρεις επισης δεδομενο πως ολα θα γινουν ξαφνικα ροζ.

παιζουν ρολο και οι συνθηκες στο ενυδρειο σου.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση.

Αρα, καθε ποτε ειναι συνετο να ριχνω?

Και σε ποια φαση του ενυδρειου κανει να το χρησιμοποιω? Μπορω να το χρησιμοποιω απο την αρχή του συστηματος?

Συγνωμη αν οι ερωτήσεις μου γινονται κουραστικες.

Έγινε επεξεργασία - footpo23
Link to comment
Share on other sites

οι μετρησεις και μαλιστα οι συχνες θα σου πουνε το ποτε.τωρα στην αρχη μπορεις να βαζεις αραια και που.θα σε βοηθησει.κανε αναζητηση εδω μεσα .εχει ξανασυζητηθει παλια το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παντα πριν δημιουργησω ενα θεμα ψαχνω να βρω σο φορουμ καποιο αναλογο θεμα για να βρω απαντησεις χωρις να δημιουργω θεματα, αλλα πιστεψε με δεν βρηκα κατι αναλογο. Βασικα απο την αναζητηση μου που εκανα βρηκα πολυ λιγα πραγατα για το προιον αυτο. Δεν ξερω βεβαια αν εγω εψαξα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...