Jump to content

300 Μωρά Από Xiphophorus Hellerii


aka68

Recommended Posts

Διακρίνονται για το έντονο κίτρινο ή κόκκινο χρώμα τους και τα εντυπωσιακά πτερύγια, ενώ ζουν από 3 έως 5 χρόνια, ανάλογα με το είδος. Αυτό, όμως, που ξεχωρίζει πραγματικά στα ψάρια αυτά είναι η διαδικασία της γέννησης… Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί πώς 300 μικρά ψαράκια έρχονται στη ζωή!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k1Lk04xYA94#!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να βγηκαν ολα θυληκα τα δικα μου????

Link to comment
Share on other sites

τη σου ηνε η φυση πεδια μια μαγια ηνε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

η πιο όμορφη, η πιο αποδοτική και η πιο υγιης γένα που έχω δει! Συγκινιτικό οφείλω να πω!
Ας μου εξηγήσει καποιος όμως...μετά τη γέννα προσπαθεί να τα φάει ή να τα καθαρίσει??? Εγώ πάντοτε φοβόμουν οτι θα τα κυνηγήσει αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

η πιο όμορφη, η πιο αποδοτική και η πιο υγιης γένα που έχω δει! Συγκινιτικό οφείλω να πω!

Ας μου εξηγήσει καποιος όμως...μετά τη γέννα προσπαθεί να τα φάει ή να τα καθαρίσει??? Εγώ πάντοτε φοβόμουν οτι θα τα κυνηγήσει αμέσως...

Να τα φαει.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα για να τα φάει γιατί μετά την γέννα νοιώθει αρκετά εξαντλημένη και χρειάζεται τροφή πλούσια

σε πρωτεΐνες. Οπότε.......

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δηλαδή που πάντα έβγαζα τις θηλυκιές και ζησαν τα 75 guppies από την τελευταία γέννα! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δηλαδή που πάντα έβγαζα τις θηλυκιές και ζησαν τα 75 guppies από την τελευταία γέννα! :bigemo_harabe_net-64:

Τωρα να δουμε τι θα τα κανεις.

Link to comment
Share on other sites

τωωωωρα!!! μεγάλωσαν! έχω δώσει πολλά από αυτά και μεσα στο δικό μου ενυδρείο γίνεται ένας πανζουρλισμός από χρώματα και μεγαλες ουρες! + οτι συνεχίζουν και γεννάνε...αλλα αυτη τη φορα αφηνω τη φυση να κανει τη δουλεια της και όσα ζησουν έζησαν! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...