Jump to content

Ενα Ομορφο Ενυδρείο


niknik

Recommended Posts

δεν ξερω εαν εχει ξανα μπει αλλα το ειδα και μου αρεσε παααρα πολυ .... μπορει να μην εχει τα πιο τρομερα χρωματα και να μην ειναι τοσο εντυπωσιακο το στησιμο αλλα ειναι το πιο φυσικο ενυδρειο που εχω δει !

http://www.youtube.com/watch?v=oKX88Du1umI

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο οντως!

Ωραιο που δειχνει κι την εξελιξη του.

+1000 καλος ηρθες :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

+1000 καλος ηρθες :bigemo_harabe_net-145:

Να'σαι καλα νικο,ευχαριστω ;)

Χρυσα μου και ομως υφισταται! :(

Και αυτο και ολα τα υπολοιπα των προηγουμενων σελιδων που μας κανουν να ανοιγουμε το στομα!

:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ περιεργο ενυδρειο ... διαβαστε απο κατω περιγραφη !

https://www.youtube.com/watch?v=eVl17Crb6W4

Ερωτομενος για την αλλαγη νερου απανταει:"Fairly simple: light bio load, light feeding, good filtration."

που ειναι το χαμηλο βιοφορτιο με ενα ταγκ και αλλα τρια ψαρια μεσα σε ενα νανο ενυδρειο;ελαφρυ ταισμα και τον δειχνει να ταιζει γατοκεφαλα.καλη φιλτρανση με πολυ λιγο βραχο λογω ογκου ενυδρειου,δε συμβαδιζει νομιζω.

Λεει επισης δεν εχει κανει αλλαγη νερου για οχτω μηνες,και δεν εχει κλαδεψει ποτε.Γιατι δε μας λεει και ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο ομως;;;

Για μενα δε μας τα λεει καλα............

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με το στρατο :thumbup:

Πολλα απο αυτα τα βιντεακια ειναι της ωρας και λενε οτι να'ναι.

Ριχνουν ενα σκασμο λεφτα και γεμιζουν το ενυδρειο μεσα σε μιση ωριτσα και το παιζουν γκουρου.

Εμενα μου αρεσουν βιντεακια οπως αυτο του ποστ 553 που δειχνει πως πηγε το ενυδρειο απο την ερημια στο δασος και μεσα σε ποσο καιρο.

Ενυδρειο της μισης ωρας η' του ενος μηνα κανει οποιοσδηποτε που του περισσευουν μερικα ευρω,δολαρια,γιεν κτλ :D

Με βαση τα ταπεινα μου κριτηρια ειναι πιο ομορφο να μπορεσεις να κρατησεις κατι ζωντανο για πολυ καιρο η' ακομα καλυτερα να το μεγαλωνεις.Ο καθενας φυσικα κανει οτι θελει με το ενυδρειο και την τσεπη του :D

Στο συγκεκριμενο βεβαια τα κοραλια φαινονται να εχουν μεγαλωσει εκει,τωρα για τις ρουτινες του και αυτα που λεει δεν εχω ιδεα :blush:

Link to comment
Share on other sites

ναι βασικα δεν το εβαλα για ομορφο ουτε οτι θαυμαζω αυτα που λεει αλλα μου εκανε εντυπωση πως μπορει να ειναι ετσι το ενυδρειο με 8 μηνες αλλαγη ... εαν λεει αληθεια φυσικα ....

παντως για το βιοφορτιο οντως υπερβολικο ....

Μιχαλη και εμενα αυτο ειναι το αγαπημενο μου ενυδρειο του ποστ 553 ! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεινο εκτος απο το οτι ειναι στολιδι,δειχνει και οτι αυτος που κρυβεται απο πισω του ξερει τι κανει γενικοτερα :bigemo_harabe_net-64:

Βασικα με φιλο γεμισαμε ενυδρειο με κοραλια σε μεγεθος μπαλας του βόλεϋ μεσα σε 1 ωρα!!!!

Τα κοραλια τα πηρε ετσι σε αυτα τα μεγεθη.

Το ενυδρειο ηταν 2,50χ60χ60!Με 20 κοραλια αυτου του μεγεθους ειχαμε και θεμα που θα χωρεσουν.Τεσπα....τα χωρεσαμε κατσαμε πισω και το βλεπαμε και ηταν απιστευτο.

Και μου λεει "ρε μιχαλη να σου πω κατι....μ$^%#ρα το ενυδρειο αλλα δεν το @#$%%σα εγω"!!!

Μου αρεσει που το βλεπω τωρα αλλα δεν το εχω ευχαριστηθει.

Αποτελεσμα....το βαρεθηκε μεσα σε ενα πολυ μικρο διαστημα(1-2 μηνες).

Ειναι και στα κριτηρια του καθενος :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολυ ομορφα ενυδρεια!

Το πρωτο ειχε ξαναμπει αλλα δεν με χαλασε που ακουσα ξανα το τραγουδακι!

Που και που ακουω και καμια "φλωρια" :bigemo_harabe_net-141::P:P:P

Το τελευταιο ειναι διαμανταρα!

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ενυδρεία αλλά αγχώνομαι .... να το φτάσεις σε ένα τέτοιο σημείο και ξαφνικά να αρχίσουν να ασπρίζουν όλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι ενας κινδυνος που υπαρχει παντα και για ολα τα ενυδρεια βαγγελη!

Πραγματικα δεν θα το αντεχα,ειδικα αν τα μεγαλωνεις πολλα χρονια και τα λιτρα ειναι πολλα οπως στο τελευταιο!

Αυτο εχει συμβει σε ενυδρειο που ο τυπος καποιες ακρο τις εκοβε ΜΕ ΣΦΥΡΙ!!

Μεσα σε ενα βραδυ ξεκινησε rtn μια ακρο και μεχρι το πρωι ειχαν φυγει ολες.

Δεν μπορω να το βαλω με εικονα απευθειας αλλα με link.

Aυτο ηταν το ενυδρειο....δες για τι απωλειες μιλαμε!!

http://www.youtube.com/watch?v=mDBG_6clEVE

Μετα ειπε να κανει ενα restart αλλα δεν ειχε το κουραγιο...το ξεκινησε για λιγο και το σταματησε.

Ειναι πολυ μεγαλο χτυπημα οντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...