Jump to content

Αναγνώρηση Φυτών


kwstantinos santi

Recommended Posts

Δεν είμαι σίγουρος αλλά το πρώτο και το τρίτο πρέπει να είναι υδρόφιλα(ακατάλληλα για ενυδρείο) και το δεύτερο κάποιο είδος Anubia.

Περίμενε και την γνώμη τον πιο έμπειρων ;)

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο και το τρίτο είναι όντως ακατάλληλα για το ενυδρείο...

για το δεύτερο δεν μπορώ με σιγουριά να καταλάβω, απλά στην περίπτωση που είναι ανούμπια δεν φυτεύεται αλλά δένεται πάνω σε πέτρα ή ξύλο... αν την αφήσεις έτσι φυτεμένη θα σου σαπίσει

Link to comment
Share on other sites

μαληστα σας ευχαριστω πολυ παιδια το αφερω αμεσως το 1ο δλδ το λετε με σιγουρια

...και το τριτο

Από το ΙΚΕΑ δεν τα αγόρασες, σωστά?? γιατί έχω δει το συγκεκριμένο να πωλείται και εκεί...

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

και εγω θα συμφωνισω με τον bbetta και τον nospanos

το δευτερο μου μοιαζει με anubia congesis και οπως προαναφερθηκε πρεπει να την δεσεις πανω σε πετρα ή ξυλο

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ξεφύτεψε το δεύτερο φυτό για λίγο και βγάλτω φωτογραφία αν είναι ανουμπια θα μπορέσουμε να το καταλάβουμε αμέσως όταν δούμε το ρίζωμα του.

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια κατοικο επαρχεια κ εδω δεν εχει ικεα απο πετ τα πειρα τα φυτα...θα βγαλω φωτο και θα τα δειτε καλητερα σας ευχαριστω πολυ για την αμεση βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια κατοικο επαρχεια κ εδω δεν εχει ικεα απο πετ τα πειρα τα φυτα...θα βγαλω φωτο και θα τα δειτε καλητερα σας ευχαριστω πολυ για την αμεση βοηθεια...

Δυστυχώς αυτό αποτελεί μεγάλο μείον για την ανάπτυξη του Φυτεμένου σε επαρχιακές περιοχές, καθώς εκεί τα τοπικά πετσόπ αν τύχει και φέρουν ενυδρειακά φυτά, τελικά αποδεικνύονται ότι μόνο για ενυδρείο δεν κάνουν και ανήκουν στην λίστα αυτή http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=43368

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...