Jump to content

Πρόβλημα με δίσκο.....


TAN

Recommended Posts

Αγόρασα ένα Δίσκο πριν Κανά εξάμηνο από τα pet city.

Ενώ τα άλλα δυο δισκάκια μου χαίρουν ακρας υγειάς χοντρά χοντρά αυτός σταδιακά αδυνατίζει τρώγει μεν πολύ αλλά δεν παίρνει βάρος και βγάζει και περίεργα αφοδεύματα.

Το ενυδρείο είναι 240 λίτρα και έχω μαζί τους και 2 ραμιρεζι…

Κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη ευχαριστώ…

Αυτο εμενα μου κανει για παρασιτο.Απο τη στιγμη λοιπον που δεν ειναι και κατι καινουργιο θα σου προτεινα να προχωρησεις σε θεραπευτικη αγωγη αρχικα με το HEXAMITA της ESHA και αν δεν εχεις αποτελεσμα πολυ αποτελεσματικο κατα των παρασιτων ειναι το STERAZIN της WATERLIFE.Εννοειται οτι κοβεις εντελως την κατεψηγμενη τροφη!!!
Kopse kata arxin tis UV kai ton antraka pou tixon xrisimopoieis. Xekina me kapoio farmako me basi to flagyl p.x. Octozin h to HEXAMITA opos pou sou eipe o NIDAL. An den deis apotelesmata pes mas pali.

P.S. Giati file NIDAL na kopsei tin katepsigmeni trofi??

Δεν ταιζω κατεψηγμενη τροφη..

Γιατι να το παθει αυτο?

Πειγα σε ενα τοπικο κατάστημα αλλα δεν το εχει.

Ξερεται που μπορω να το βρω στην Αθήνα??

Ευχαριστω...

Γεια σου Γιαννη!Γιατι εχω ακουσει οτι οι κυριοτεροι φορεις παρασιτων ειναι τα σκουλικια!Καλως θα σκεφτεις και θα μου πεις οτι με την καταψηξη δεν μενει τιποτα.Γιατι ομως να μην εχουμε το κεφαλι μας ησυχο?Ασε που διαταρασεται και η βιολογικη ισορροπια πιο ευκολα λογω της χρησης του φαρμακου!!!

Φυσικα δεν εννοω να σταματησει για παντα την κατεψηγμενη,παρα μονο κατα τη διαρκεια της θεραπειας!

Κωστα μπορεις να τα βρεις αυτα τα φαρμακα αρκετα ευκολα σε καποια μεγαλα μαγαζια οπως τον Ωκεανο ,την Αβυσσο ,PET CITY k.t.l

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...