Jump to content

Υψος Νερου Για Χελωνες


Recommended Posts

παιδια πωσο πρπει να ειναι το υψος νερου για τις χελωνες ??? σε ενα post διαβασα 2 φορες το μηκος τους (ενωει το μηκος του καβουκιου η ολης της χελωνας ποδια ουρα κεφαλι κλπ ) ??? και ποιες διαστασεις ειναι το καλητερο για μια χελωνα 9 μινων ????

Έγινε επεξεργασία - giorgos 15
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να ναι δυο φορες το μηκος της χελωνας.αν ειναι παραπανω ομως δεν υπαρχει καποιο προβλημα.

αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι να εχεις στερια ωστε να λιαζετε κατω απο την λαμπα ακτινοβολιας και την λαμπα θερμανσης.και να μπορει να ξεκουραστει

μπορεις να διακοσμησεις το ενυδρειο σου με διαφορα ξυλα στα οποια θα μπορουν να κρατιουνται και να βγαζουν το κεφαλι τους εξω οταν ειναι μεσα στο νερο.

Link to comment
Share on other sites

ενωεις ολης της χελωνας η μονο του καβουκιου της ???

παντα οταν μιλαμε για μηκος χελωνας εννοουμε το μηκος του καβουκιου της

Link to comment
Share on other sites

αα οκ τοτε καλημενος ειμαι ;) τωρα χρειαζομαι νεες διαστασεις σκευτομαι να παρω το αλλο σαββατο ενα ενυδρειο τι διαστασεις προτηνεις ??

Link to comment
Share on other sites

γιωργο να ξερεις οτι οι χελωνες μεγαλωνουν πολυ..

καλο ειναι να παρεις απο την αρχη μεγαλο ενυδρειο για να μην αλλαζεις μετα..

δε θελω να σε παρω στο λαιμο μου με το να σου προτεινω καποιες διαστασεις...το ζητημα ειναι εσυ ποσο χωρο εχεις να δωσεις?

προς το παρον που ναι μικρη πιστευω οτι θες ενα ενυδρειο 100λιτρων το λιγοτερο.

αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη..πολλοι τις διατηρουν σε λιγοτερα λιτρα..και γω στο παρελθον τις ειχα σε πολυ λιγοτερο χωρο μεχρι να διαπιστωσω τις πραγματικες τους αναγκες..οχι οτι τωρα πιστευω οτι τους προσφερω τον ιδανικο χωρο αλλα τελος παντων..

Link to comment
Share on other sites

θα παω σε 2 βδομαδες να παρω 100 λιτρα ο χωρος ειναι μεγαλο ρποβλημα αλλα με καλη θελειση ολα γινονται αληθεια πωσο θα μου κρατισει το 100λιτρο ????

θα παω σε 2 βδομαδες να παρω 100 λιτρα ο χωρος ειναι μεγαλο προβλημα αλλα με καλη θελειση ολα γινονται αληθεια πωσο θα μου κρατισει το 100λιτρο ????

Έγινε επεξεργασία - giorgos 15
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...