Jump to content

ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ !!!


Recommended Posts

Δείτε το συνημμένο. Μας αφορά όλους. :lol:

_____.doc

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το συνημμένο. Μας αφορά όλους. :lol:

Διαβάστε το τεύχος Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου του περιοδικού e-momentum που είναι αφιερωμένο στο περιβάλλον για σχετικές και σοβαρές πληροφορίες.

Μπορείτε να το κατεβάσετε ΔΩΡΕΑΝ από το site:

http://www.rabqsa.com/emo02.html

Καλημέρα σε όλους

ganas

Link to comment
Share on other sites

κατά τη γνώμη μου πάντα ..

.. τέτοιες ενέργειες

....βοηθάνε την κατανόηση του προβλήματος ..

… επίσης βοηθάνε για να καταλάβει ο καθένας μας τη δύναμη που έχουμε όλοι μαζί .

.. δεν λύνουν το περιβαλλοντικό πρόβλημα..

.. όπως και αν πλενόμαστε λιγότερο δεν βοηθάμε πολύ στη οικονομία του νερού μια και το 80% των νερών πάνε στην άρδευση και η διαχείριση τους είναι –κατά πως λένε οι ειδικοί - λάθος ..

..το μήνυμα για μένα είναι ότι όλοι – πολλοί μαζί με μια φωνή μπορούμε να διαμορφώσουμε νέα δεδομένα και σε εθνικό και σε παγκόσμιο επίπεδο ..

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΕΣ ΤΟ ΑΡΘΡΟ!!!!ΑΛΛΑ!!!!ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΚΑ ΜΟΥ,ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΣΤΑ ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ,ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΦΥΓΩ,ΣΥΝΤΗΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΣΩΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΥΠΟΥΣ ΑΛΛΑ.......ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.......ΟΜΩΣ.......ΟΙ <<ΜΕΓΑΛΟΙ>> ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!!ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟΤΕΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σωστο το αρθρο, ειδαμε ομως ποσο συνειδητοποιημένοι είναι οι Έλληνες. Δεν έσβησε ούτε ένα κερί εκείνη τη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το εξης σκηνικο...

Πραγματικα ολοι να σβήνανε τα φώτα για 5 λεπτά , την συγκεκριμένη ώρα. Ταυτόχρονα στις 19.00 να τα άναβαμε πάλι!!!

Ακόμα θα γελούσαμε... ή θα κλαίγαμε! :rasp:

Πανευρωπαικο Blackout!

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δείτε το ντοκυμαντερ του Al Gore "An inconvinient Truth"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...