Jump to content

Αν Λίμνη... Εδώ!


In the pond

Recommended Posts

Προσωπικά δεν κετέχω καλά, ή μάλλον δεν είμαι έμπειρος στα θέματα ενυδρίων είτε γλυκού είτε αλμυρού νερού, το φιλοσοφάω όμως. Κατέχω όμως μελετώντας κυρίως κάτι που είναι εξίσου μεγαλοπρεπές. Ο κλάδος (μάλλον καινούριος για τα δεδομένα της Ελλάδας και της Κύπρου γενίκότερα) της τεχνιτής ΛΙΜΝΗΣ. Από την εγγραφή μου στο site κατέθεσα κάποιες φωτο και κάποιοι ενδιαφέρθηκαν και ρώτησαν για πληροφορίες κατασκευής. Θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες να προσανατολίσω κάποιους που το έχουν ζητήσει για τη σωστή δημιουργία και συντήρηση λίμνης. Καλό θα ήταν να παίρνετε σημειώσεις διότι οι σημειώσεις είναι πολλές. Τις αμέσως επόμενες μέρες θα παίρνεται από μένα περισσότερες πληροφορίες (διασταυρωμένες) για τον τομέα αυτό.

ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ για εξυπηρέτηση και βοήθεια αυτών των "τρελλών για το είδος" ανθρώπων!

Ευχαριστώ και υπομονή για να τα οργανώνω σιγά - σιγά!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα επιτέλους μια ιστοσελίδα με υλικό στα Ελληνικά αλλά δεν είναι τόσο επεξυγηματική. Λάβετε όμως υπόψη τις κληματολογικές συνθήκες της περιοχής αυτής. Τώρα, όσον αφορά τα gappies μέσα σε λίμνη και ειδικά έξω, δεν ξέρω αλλά δεν μου ακούγεται καλά.

www.tsamisaquarium.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παλιά και πολύ ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες αν έχεις χρόνο και όρεξη να φτιάξεις και κάτι σε μορφή άρθρου σχετικά με την Λίμνη και να μπεί στα άρθρα του Aquazone. Αν σε ενδιαφέρει ξεκίνα το και ενημέρωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρας θα σημειώσω τις εργασίες σχεδιασμού και όλα τα χρήσιμα που θα χρειαστούν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...