Jump to content

συγκατικοι για σκαλαρια.


tsiro

Recommended Posts

pes prota parametrous,litra,posa skalaria exeis,ti alla psaria exeis ki tote tha boresoume na se boithisoume file tsiro.ama i parametri ine sosti (ph 6,5-7,gh 4-9,thermokrasia 28 - 32,nitrika 0 ki ama exeis ta litra ki ta sosta psaria)tote ne

Link to comment
Share on other sites

το νερο ειναι ενταξει.εκτος απο δυο σκαλαρια εχω 10 ροδοστομα 2 σαε και 2 κλοουν σε 100 λιτρα.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

τα σκαλαρακια μου ειναι μικρα ακομα,οποτε παω να βρω ραμιρεζι.τι εχετε να μου προτεινεται απο ειδος?να βαλω ενα αρσενικο και2 θυληκα?

Link to comment
Share on other sites

- Φιλε μου αν το ενυδρειο σου ειναι αυτο που εχεις στο προφιλ σου (96λιτ0 τοτε μιλαμε για 82 περιπου καθαρο οποτε με τα δυο σκαλαρια, 10 ροδοστομους,2 σαε και 2 κλοουν εισαι και πολυ παραπανω απο το κανονικο.

Μαλλον να αφαιρεσεις πρεπει κι οχι να προσθεσεις! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σκαλάρια και ροδόστομα? μήπως να έβγαζες ένα από τα δυο είδη? Θα πρότεινα να βγουν τα σκαλάρια! Τα ραμίρεζι θέλουν λίγο μαλακό νεράκι!!! Και αν θες να βάλεις τότε ένα ζευγάρι μόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

τα σκαλαρια μπηκαν μετα απο τα ροδοστομα τα οποια ειχαν ηδη φτασει στο τελικο τους μεγεθος,ειναι και μικρα και δεν δινουν σημασια στα ροδοστομα.τα σαε θα βγουν,οποτε να το βαλω το ζευγαρι τα ραμιρεζι?μιλαμε για 16 ψαρια σε 80 λιτρα δεν μου φαινονται πολλα.τωρα οταν μεγαλωσουνε το συζηταμε!παντως απο μετρησεις ποτε δεν ειχα προβλημα ολα στο μηδεν παντα!

ph 7.2

gh 12

kh 4

no3 <5

no 0

nh3 0

το ενυδρειο ειναι πυκνοφυτεμενο.

ευχαριστω για το ενδιαφερον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...