Jump to content

Φυσαλίδες Απο Καταράχτη Deltec Mce600.


Recommended Posts

Βαλε μια φωτο να δουμε πως ειναι τοποθετημενο το σκιμμερ και κοντα ειναι στο φωτιστικο

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια φωτο να δουμε πως ειναι τοποθετημενο το σκιμμερ και κοντα ειναι στο φωτιστικο

Στράτο δές στο λινκ που ανέβασα με την παρουσίαση το βιντεο που έχει για να καταλάβεις τι εννοώ με το φωτιστικό. Όπως το βλέπεις, απλά σκέψου το πιο λάσκα(5 πόντους παραπάνω περιθώριο του απο τα αριστερά και τα δεξιά) όπως το βλέπεις γιατί μπήκε στο καινούριο ενυδρείο που έχει 10 ποντους επιπλέον πλάτος. Η γωνία απο pvc δεν χωράει για 1 πόντο περίπου να μπει. Βεβεια θα μου πεις γιατί δεν κάνεις το φωτιστικό λίγο πιο μπροστά για να χωρέσει. Αλλά θέλω να έχει συμμετρία και στις 2 πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν κάνει καθόλου φυσαλίδα. Καθόλου μα καθόλου. Παίζει ρόλο που έκανα διεργασίες ? Γιατί συνήθως βγάζει φυσαλίδα μετά την αλλαγή ή ίταν κάνω διεργασίες στο ενυδρείο, όπως και όταν δίνω τροφή κοραλιών.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για εναν ποντο Παναγιωτη,κοψε τη μια γωνια απο τη μερια που μπαινει στο σωληνα εξοδου του σκιμμερ.

Αν βαλεις αυτη,την αλλη την βαζεις ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως μιλαμε για το σκιμμερ aqualobby achilles.εγω το εχω αυτο το σκιμμερ και ειχα το ιδιο προβλημα.εδεσα στην ακρη απο τον καταρακτη ενυδρειακο υαλωβαμβακα με ενα λαστιχακι και σταματησε τελειως η φυσαλιδα,απλα πρεπει να αλλαζεις τον υαλωβαμβακα συχνα (καθε τρεις με τεσσερις ημερες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...