Jump to content

Puffer


panoss

Recommended Posts

Μην απογοητεύεσαι, σίγουρα είναι κρίμα για το ψαράκι, αλλά με υπομονή, περισσότερο διάβασμα και όχι βιαστικές κινήσεις, μπορείς να χαρείς το ενυδρείο σου και να προσφέρεις καλές συνθήκες διαβίωσης στα ψαράκια σου.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ, μην απογοητεύεσε!!! Όλοι στο χόμπι μας είμαστε εξολοθρευτές ψαριών... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλό αυτό..

Το κακό είναι πως μου το λέγανε αλλά ήθελα να κάνω του κεφαλιού μου...

Τέλος πάντων θα δω τώρα τι θα κάνω με αυτά που έχω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε να ξερεις οτι αμα δεν μπας σε μεγαλυτερο ενυδρειο με σωστο φιλτρο και σταθερες συνθηκες νερου ΠΑΝΤΑ θα εχεις προβληματα.......τα παφερ ειναι απο τα ποιο ευαίσθητα ψαρια σε αμμωνία και νιτρικά , μην απογοητεύεσαι τα εχει αυτα το χομπι αλλα να μαθενεις απο τα λαθη σου ,....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και αυτό γίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν φάει σχεδόν όλες τις red cherry!!!

Έχω δει κουφάρια και κουφάρια και το κακό είναι πως για να τις πιάσω πρέπει να ξυλωθεί όλο το ενυδρείο!! Δεν πιάνονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα travancoricus δεν θα σου αφήσουν ούτε γαρίδα ούτε σαλιγκάρι στο ενυδρείο. Είναι η φυσική τους τροφή.

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι...... :waaa:

Link to comment
Share on other sites

ολοι καναμε χαζομαρες στην αρχη ............ για μενα το καλυτερο ειναι , διαβασε ακου πραξε , καντο και τα ψαρια σου αλλα και εσυ θα ειστε άρχοντες

Link to comment
Share on other sites

Πανο για τα λιτρα σου τα παφερ επρεπε να αφαιρεσεις και οχι τις γαριδες. 30 λιτρα για γαριδαδικο μια χαρα θα ηταν. εβαλες μεσα παφερ με γαριδες. αυτα ειχανε και εχουνε δλδ ετοιμη τροφη. οποτε πεινανε τσιμπανε και μια γαριδουλα.

Link to comment
Share on other sites

Πανο κρίμα για το ψαράκι σου.. σε πρώτη φάση για μένα ψάξε να βελτιώσεις την φιλτρανση σου και μετά για νεα γυάλα! Μην το βάζεις κατω! όλοι χάσαμε ψάρια και για αυτόν το λόγο σε συμβουλεψαμε πιο πριν για να μην τα χάσεις και εσύ..λοιπόν αν θες ψάξε να βρεις πενταρια τζάμια για να φτιάξεις 100λιτρη γυάλα και πατά στην υπογραφή μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το άλλο.. ένα έμεινε όρθιο..

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι έχει να κάνει με την αμμωνία. Είναι απαιτητικά ψάρια και καλύτερα να ξαναδοκιμάσεις να βάλεις σε καλά στρωμένο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

πανο δωσε το τελεταιο να σωθεί !!!! απο εδω και περα να σε παιρνει απο κατω στο ειπαμε 100 φορες η γυαλα που εχεις δεν κανει ουτε για μονομαχο :bigemo_harabe_net-81: !!!! φταις καθαρα εσυ , κριμα τα ψαρια !!!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν το είδα απλά πεθαμένο!!!

Το έφαγε το άλλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιθανόν αν σου τύχουν δύο αρσενικά σε λίγα λίτρα να είναι επιθετικά το ένα απέναντι στο άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο έγινε.....

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ το παφεράκι μου αναπτύσσεται πολύ καλά!!

Έχει φάει 3 τσέρυ και αναγκάστηκα να δώσω τις άλλες...

Μπορώ να βάλω κάποιον συγκάτοικο???

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-89: γιατι θα εχουμε :rip_1: τα εχουμε πει τι πρεπει να γινει!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ

Link to comment
Share on other sites

υπομονη φιλαρακι και ολα θα γινουν να εχεις πιστη!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ.....

Link to comment
Share on other sites

Πανο μην μασας! ψαξου για λιγο μεγαλυτερο ενυδρειακι και παιξε με πατεντα για φιλτρο, μιας που σε εχω οτι το εχεις με τις κατασκευες απο τα σαρκοφαγα σου φυτα! :)

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa!!!

Σε ευχαριστώ πολύ..

όμως προς το παρόν δεν μπορώ να κάνω τίποτα μιας και σε 2 βδομάδες δίνω πανελαδικές...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...