Jump to content

Ταυτοχρονη Αναπαραγωγη Corydoras Και Ancistrus!!!!!!


sailor247

Recommended Posts

Δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον εγω πανως επαθα ενα μικρο σοκ!!!Πριν μερικες μερες ειδα την γνωστη τρελη συμπεριφορα των corydoras οταν προκειται να αναπαραχθουν χωρις προηγουμενως να εχω μειωσει την θερμοκρασια κτλ. που χρειαζεται ωστε να τα παροτρυνεις για αναπαραγωγη.Το αποτελεσμα ηταν να γεμισουν τα τζαμια αυγουλακια.Τα μαζεψα λοιπον και τα εβαλα σε μια κρεμαστη γεννηστρα που ανακυκλωνει το νερο με την βοηθεια της αεραντλιας.Ετσι εχω τωρα 25 μωρα γατοψαρακια να σουλατσαρουν εκει.Ταυτοχρονα εβλεπα τον αρσενικο ancistrus να μην ξεκολλαει απο την φωλια του.Πιστευα λοιπον οτι επιτελους ειχε βρει την φωλια που του αρεσει.(Την κλασσικη τριγωνοειδη φωλια για πλεκο που πουλανε στο ebay).Δεν περιμενα ομως να κρυβει κι αυτος μωρα εκει μεσα!!!!Ετσι προχθες καθως χαζευα το ενυδρειο ειδα κατι πολυ μικρα βεντουζακια να γλυφουν το εσωτερικο της φωλιας και ο μπαμπας να τα κυνηγαει να μπουν μεσα.Δεν ειναι απιστευτο???

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω να ανεβασω μερικες εστω και με κλειστα φωτα σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

ειστε κακοι ανθρωποι!!!τα ξυπνησα αλλα χαλαλι!!! :bigemo_harabe_net-76:

post-49179-0-00879600-1362952740_thumb.jpg

post-49179-0-76308100-1362952769_thumb.jpg

post-49179-0-75801700-1362952789_thumb.jpg

post-49179-0-88339000-1362952812_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου φίλε μου!!! Να σου ζήσουν όλα!!

:)

Ευχαριστω πολυ!!!!Φυσικα δεν θα μπορεσω να τα κρατησω ολα αλλα μονο και μονο η χαρα αυτη φθανει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα!!!!!! Να σου ζήσουν φίλε μου τα ψαράκια σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! αυτά είναι... να σου ζήσουν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!Φυσικα δεν θα μπορεσω να τα κρατησω ολα αλλα μονο και μονο η χαρα αυτη φθανει.

Γιατι να μην μπορέσεις να τα κρατήσεις όλα ? Δεν υπάρχει λόγος για απαισιοδοξία. Τα πράγματα δεν είναι όσο δύσκολα φαίνονται. Αν κάνεις ότι πρέπει (όπως έχεις ήδη κάνει) δεν θα έχεις πρόβλημα.

Καλή συνέχεια.

Έγινε επεξεργασία - KokkinosK
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην μπορέσεις να τα κρατήσεις όλα ? Δεν υπάρχει λόγος για απαισιοδοξία. Τα πράγματα δεν είναι όσο δύσκολα φαίνονται. Αν κάνεις ότι πρέπει (όπως έχεις ήδη κάνει) δεν θα έχεις πρόβλημα.

Καλή συνέχεια.

Λογω της ιχθυοφορτισης εννοω οταν μεγαλωσουν.Αναγκαστικα θα πρεπει να δωσω καποια.

Link to comment
Share on other sites

οριστε και δυο νεες φωτο απο τα ανσιστρακιαpost-49179-0-64355700-1363090299_thumb.jpgpost-49179-0-80093800-1363090281_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια???βλεπω τα αγκιστρακια να περιφερονται πανω στα τζαμια αλλα οτι προσπαθεια εχω κανει να τα ταισω εχει αποβει ακαρπη.κολλησα ταμπλετες στο τζαμι,εβαλα αγγουρακι ετριψα ψιλα τροφη αλλα δεν βλεπω να τα συγκινει κατι.τι αλλο να κανω???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...