Jump to content

Ανεμωνες Και Reef


Recommended Posts

Σκέφτομαι κι εγώ να προσθέσω μια στο σύστημα μου,αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να ικανοποιήσω τις ανάγκες της σε φωτισμό!Θέλω μια κε βυζα κι εγω! :D

Link to comment
Share on other sites

σε 50 λιτρα θα ηταν ωρολογιακη βομβα μια ΒΤΑ?Με διαολιζετε και μενα... :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Σε συμβατικό φωτισμό όπως Τ5,PC κτλ...με 4-5watt ανά γαλόνι είσαι οκ. Κράτησα μια sebae 2,5 χρόνια με αυτή την αναλογία και με καλό χρώμα.

Σε Led δεν έχω δοκιμάσει.

Είναι μεγάλο ρίσκο να αφήσεις στην τύχη έναν οργανισμό που αποτελείτε 99% από νερό και αρκετά τοξικό.Ούτε μπορείς να προβλέψεις τις κινήσεις του αλλά ούτε και την συμπεριφορά του.Όταν δεν καλύπτεται από τον φωτισμό η ανεμώνη πρέπει να ταΐζεται για να αναπληρώσει τις ανάγκες τις με αυτό τον τρόπο.

Σε αυτή την περίπτωση γίνεται πιο σκούρα.Όταν αρχίζει να ξεθωριάζει πάντως αρχίζουν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτισμο παντως ειμαι σχεδον watt ανα λιτρο(led)

Εγω μιλαω για την συγκεκριμενη ανεμωνη (αυτη τη βυζαρου :bigemo_harabe_net-74: ) που απο οτι λετε ειναι πιο ευκολη και απο carpet..

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το μέγεθος της...η carpet είναι φανταστική ανεμώνη αλλά και πολύ τοξική.Άσε που πρόσφατα είδαμε και μια να καταβροχθίζει ένα μικρό Tang.

Αν θέλεις 100% ανεμώνη σε λίγα λίτρα νομίζω οι mini carpet δείχνει ιδανική επιλογή.Αλλά να περιμένουμε και μια γνώμη από τον Δία που τα πάει καλά με αυτό το είδος.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ωραιες και οι mini carpet απλα θελω την βυζαρου μπας και κανουν host οι occelaris και να τα βλεπω να κωλοτριβονται :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά...αν περιμένεις απο αυτά μπορεί να τρίβονται και σε έναν κυκλοφορητή ή και θερμοστάτη...ομολογώ ότι σαν το hot dog που ήταν τυλιγμένα μέσα στην Sebae δεν ήταν τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

και εδω ομως κανει τρελες βουτες :)

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια βτα ευκολα στα 50 λιτρα οπως και μια μια μινι καρπετ. μην φοβασαι...

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια βτα ευκολα στα 50 λιτρα οπως και μια μια μινι καρπετ. μην φοβασαι...

Νικόλα εγώ με 2 Τ5 και 3 Τ8 στον κύβο μπορώ λες να φιλοξενήσω μια Bta;

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα εγώ με 2 Τ5 και 3 Τ8 στον κύβο μπορώ λες να φιλοξενήσω μια Bta;

Μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε το μέγεθος της...η carpet είναι φανταστική ανεμώνη αλλά και πολύ τοξική.Άσε που πρόσφατα είδαμε και μια να καταβροχθίζει ένα μικρό Tang.

Αν θέλεις 100% ανεμώνη σε λίγα λίτρα νομίζω οι mini carpet δείχνει ιδανική επιλογή.Αλλά να περιμένουμε και μια γνώμη από τον Δία που τα πάει καλά με αυτό το είδος.

Αυτη που λες Αλεξ που εφαγε το ταγκ προσφατα,δεν ηταν μικρο,μεγαλο ηταν,αν εννοουμε την ιδια :D

Οι mini carpet οντως ειναι εξαιρετικη επιλογη,αρκει να μην περπατησουν σε περιπτωση που εχεις και κανα αλλο κοραλακι μεσα.Προσωπικα σε μενα δεν ειχαν περπατησει,εκτος απο μια που κουνηθηκε καμια 10αρια ποντους.

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις

Στράτο παίζει να μου κόβει βόλτες και να τσακίσει κοράλλια;θέλω πάρα πολυ να βάλω μια στο σύστημα μου,απλά δεν θέλω να τα μ@μήσω όλα!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ειναι να σου κατσει και το ζωντανο.Εμενα η κοκκινη δεν περπατησε σχεδον ποτε.Δεν αναφερω καποια ελαχιστα εκατοστα.

Η πρασινη περπατησε.Αγγιξε φραγκακια απο sps αλλα δεν εκανε ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα εγώ με 2 Τ5 και 3 Τ8 στον κύβο μπορώ λες να φιλοξενήσω μια Bta;

οπως ειπαι και ο Διας ανετα,μην ανυσηχεις :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ειναι να σου κατσει και το ζωντανο.Εμενα η κοκκινη δεν περπατησε σχεδον ποτε.Δεν αναφερω καποια ελαχιστα εκατοστα.

Η πρασινη περπατησε.Αγγιξε φραγκακια απο sps αλλα δεν εκανε ζημια.

+1000

+

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...