Jump to content

Μπορω;


antonium98

Recommended Posts

Αν οχι μπορεις να μου πεις με τι αλλο μπορω να συνδυασω τα saulosi ;;;;

Και ποσα απο το κεθε ειδος;;;

(Ποσα saulosi και ποσα ....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι αρχαριος τις πετρες πως τις στηνω;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι βιαζομαι???

Link to comment
Share on other sites

Αν οχι μπορεις να μου πεις με τι αλλο μπορω να συνδυασω τα saulosi ;;;;

Και ποσα απο το κεθε ειδος;;;

(Ποσα saulosi και ποσα ....

Επειδη ειμαι αρχαριος τις πετρες πως τις στηνω;;;

παιδια μηπως μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι βιαζομαι???

Συγνωμη δεν θα ξανασυμβει

χαίρομαι που δεν το ξανά έκανες!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι χρειαζεται

Απλα ρωταω για το στυσημο γιατι εχω ακουσει οτι οι κρυψωνες χρειαζεται να μην εχουν μονο μια εισοδο-εξοδο

Αληθευει;;;

Ειναι απαραιτητο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο μεγάλος Στέλιος Καζατζίδης δύο πόρτες έχει η ζωή άνοιξα μία και μπήκα έτσι και η σπηλιές σου πρέπει να έχουν δύο και πάνω εξόδους και εισόδους!

Link to comment
Share on other sites

Οκ

Απο saulosi ποσα μπορω να βαλω;;;

Τι αλλο μπορω να βαλω και ποσα στον αριθμο;;;

Φροντοζες γινεται;;

Έγινε επεξεργασία - antonium98
Link to comment
Share on other sites

Οκ

Απο saulosi ποσα μπορω να βαλω;;;

Τι αλλο μπορω να βαλω και ποσα στον αριθμο;;;

Φροντοζες γινεται;;

ενα χαρεμι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!!

Φροντοζες;;;;

Αμα καταληξω σε demasoni ποσα;;;;

(Ποσα θυλικα ποσα αρσενικα;;;)

Link to comment
Share on other sites

Στο Ριο 180 απλα ξεχνας και τις φροντοζες,και τα demasoni.

Δεν εισαι καθολου ενημερωμενος για τα ψαρια που συζητας.

Πηγαινε στο θεματικο της αφρικης και "ξεσκονισε το" πριν κανεις οτιδηποτε,ωστε να κανεις κατι σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πάρεις απο μικρά τότε τα παίρνεις 6,7 ψάρια. Αλλά αν πάρεις μεγάλα ψάρια διαπιστωμένα φύλα τότε παίρνεις 1 + 4 ή καλύτερα 5.

Πιστεύω και τα ντεμασόνι χωράνε στα 180 λίτρα απλά πρέπει να δωθεί έμφαση στο στήσιμο.

Όταν είχα τα saulosi, κάποια στιγμή απο τις γέννες απο χαρέμι είχαν γίνει ομάδα 13+ άτομα. Επειδή δεν μου άρεσε ο αριθμός 13(πλάκα κάνω), και επειδή ήταν πολλά τα ψάρια τα έδωσα σε φίλους και γνωστούς και κράτησα 9(5 το χαρέμι + άλλα 4 στα 5,6 εκατοστά απο τις γέννες τους), και ήμουν σπέσιαλ στα 160 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πάρεις απο μικρά τότε τα παίρνεις 6,7 ψάρια. Αλλά αν πάρεις μεγάλα ψάρια διαπιστωμένα φύλα τότε παίρνεις 1 + 4 ή καλύτερα 5.

Πιστεύω και τα ντεμασόνι χωράνε στα 180 λίτρα απλά πρέπει να δωθεί έμφαση στο στήσιμο.

Όταν είχα τα saulosi, κάποια στιγμή απο τις γέννες απο χαρέμι είχαν γίνει ομάδα 13+ άτομα. Επειδή δεν μου άρεσε ο αριθμός 13(πλάκα κάνω), και επειδή ήταν πολλά τα ψάρια τα έδωσα σε φίλους και γνωστούς και κράτησα 9(5 το χαρέμι + άλλα 4 στα 5,6 εκατοστά απο τις γέννες τους), και ήμουν σπέσιαλ στα 160 λίτρα.

Παναγιωτη δεν μπορεις να λες ναι για τα demasoni σ'αυτα τα λιτρα σε εναν ανθρωπο που ακομα δεν εχει ιδεα περι τινος προκειται,κι ουτε ξερει ακομα τι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη δεν μπορεις να λες ναι για τα demasoni σ'αυτα τα λιτρα σε εναν ανθρωπο που ακομα δεν εχει ιδεα περι τινος προκειται,κι ουτε ξερει ακομα τι θελει.

Συμφωνώ μαζί σου Στράτο, και όπως του είπα και πιο πάνω να κατασταλάξει σε ένα είδος και να αποφύγει τα 2 χαρέμια μιας και είναι αρχάριος και τα λίτρα δεν συγχωρούν λάθη! Σίγουρα πρέπει να αποφασίσει σε κάτι πρώτα. Απλά η ιδέα με ντεμασόνι στα λίτρα του δεν είναι ακατόρθωτη. Απλά για πρώτη ιδέα στην αφρική ίσως να τον δυσκολέψουν!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου Στράτο, και όπως του είπα και πιο πάνω να κατασταλάξει σε ένα είδος και να αποφύγει τα 2 χαρέμια μιας και είναι αρχάριος και τα λίτρα δεν συγχωρούν λάθη! Σίγουρα πρέπει να αποφασίσει σε κάτι πρώτα. Απλά η ιδέα με ντεμασόνι στα λίτρα του δεν είναι ακατόρθωτη. Απλά για πρώτη ιδέα στην αφρική ίσως να τον δυσκολέψουν!

Απλα χρειαζεται λιγη εμπειρια.........

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για τις επεμβασεις,γυρνω στη θαλασσα :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ με τους προλαλήσαντες και προτείνω ένα είδος φίλε μου. Τα saulosi που πρότεινε ο Παναγιώτης είναι μια χαρά.

Βάζεις στην αρχή μια ομάδα αν είναι μικρά σε ηλικία και ξεχωρίζεις με τον καιρό το χαρέμι σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για τις επεμβασεις,γυρνω στη θαλασσα :D

Καλά είσαι εδώ, γιατί φεύγεις? Εισαι στο στοιχείο σου!

ΥΓ: Αλλά κατάλαβα γιατί φεύγεις. Εδώ δεν υπάρχουν σπάμ! :D

Έγινε επεξεργασία - ΠαναγιώτηςCR7
Link to comment
Share on other sites

Διακριτικα ειμαι ΚΑΙ εδω,οταν χρειαστει :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα saulosi προτιμω .

Ειδια για τα χρωματα τους.

Απλα επειδη μου ειπατε ποιοπανω για ενα χαρεμι και σκεφτηκα μηπως γινεται κατι περισσσοτερο για αυτο το ειπα.

Απο saulosi δηλαδι ποσα μπορω να βαλω (απο μικρα ετσι;;;; )

Και κατα ποσο ευκολο ειναι να τα βρω;;;

Ποσα θυλικακαιβποσα αρσενικα

Τιμη;;;;

Έγινε επεξεργασία - antonium98
Link to comment
Share on other sites

Αμα απο μικρα μου βγοθν πανω απο 1 αρσενικοπειραζει;;;

Και σχηματιστουν δυο χαρεμια η 2-3 ζευγαρια πειραζει να τα αφησω οπως ειναι;;;;

Έγινε επεξεργασία - antonium98
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο τελος δε θα σου απανταει κανενας!

Ρωτας πραγματα που αν ψαξεις λιγο θα δεις οτι εχουν χιλιοαπαντηθει!!!!!!!

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αυτο δεν το εχουμε αναφερει

Ουτε τιμη ουτε αμα βριακοντε ευκολα ουτε αμα πειραζει να τα αφησω και οταν μεγαλωσουν ουτε αμα πειραζει να αφησω περισσοτερα απο ενα αρσενικα

Link to comment
Share on other sites

Τελικαμήως μπορει να μου πει καποιος ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βρίσκεις εύκολα, αλλά τα φέρνουν κάπου κάπου τα μαγαζιά.

Κοίτα στο azores.gr γιατί μπορεί να έχει. Αλλά πάρε και ένα τηλέφωνο στα μαγαζιά του φόρουμ να σου πουν αν έχουν στο στοκ τους.

Επίσης βάλε μια αγγελία αν θες μήπως βρεθεί κάποιος χομπίστας και μπορεί να σου δώσει.

Αν βάλλεις μικρά βάλε 6,7 μικρά με την προυπόθεση να σχηματιστεί χαρέμι. Αν βγει παραπάνω απο ένας αρσενικός(που συνήθως συμβαίνει), αν δεις ότι δεν τσακώνονται κρατάς και τον αδύναμο, αλλιώς διώχνεις τα περίσια.

Τιμές κυμαίνονται ανάλογα το κατάστημα, την παραλαβή, τον προμηθευτή και πολλά άλλα. Σε μικρό μέγεθος μπορεί να τα βρεις με 8 ευρώ το ένα(απο κατάστημα). ΑΠο χομπίστα θα είναι σίγουρα πιο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...