Jump to content

Hydor Koralia 1


Recommended Posts

Θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας για την συγκεκριμένη αντλία καθώς είναι μέσα στις μελλοντικές μου αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου γνώμη είναι να την αγοράσεις, να τη δοκιμάσεις και μετά να μας πεις τη γνώμη σου για να την αγοράσουμε και εμείς.

Σε γενικές γραμμές δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μας δώσει υπεύθυνες πληροφορίες για το συγκεκριμένο μοντέλο. Πιστεύω ότι είναι ακόμα νωρίς.

Από προσωπικές μου εμπειρίες, η εταιρεία Hydor δεν με έχει πείσει για την ποιότητα των υλικών, που χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας για την συγκεκριμένη αντλία καθώς είναι μέσα στις μελλοντικές μου αγορές.

Επειδη την εχω δει να δουλευει, πρεπει να πω πως παρολο που ειναι HYDOR ειναι υσηχη και κανει την δουλεια της μια χαρα. Βεβαια δεν εχει δοκιμαστει στο χρονο, αλλα η πρωτη εντυπωση ειναι καλη. Σωστη ροη και απαλη.

Ενα απο τα πλεονεκτηματα που εχει βεβαια και το εχουμε συζητηση και με το Νικο, ειναι πως εχει αξονακι σε ολο το συστημα της. Οχι οπως η nano-stream. Οποτε και αυτο της δινει μια σταθεροτητα θεωρητικα καλυτερα. Διοτι δεν ειναι λιγες οι nano σε εμενα τουλαχιστον, που παω να βαλω μπροστα και μετα να περνουν αναποδα.. Οχι πως ειναι συχνο φαινομενο, αλλα γινεται συχνα-πυκνα.

Θα σου ελεγα να την παρεις. Μου αρεσει οπως δουλευει, και δεν ξερεις. Μπορει να σου βγει αστερι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα έχετε και την δική μου άποψη Νίκο σε λίγο καιρό είναι 1000% σίγουρο αφού θέλω να δοκιμάσω 2 τέτοιες στο nano-reef μου.

Αν δεν τις έχει δοκιμάσει κανείς αναμένουμε την παραλαβή και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Thanks Μάριε. Δεν είχα δει την απάντηση σου πριν ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια που δουλεύει εδώ και ένα μήνα κι έχω να παρατηρήσω τα εξής.

Είναι αθόρυβη και έχει γλυκιά ροή.

Αλλά εκεί που δεν ακούγεται κάποια στιγμή αρχίζει να κάνει θόρυβο.

Κάνοντας μια δυο επανεκκινήσεις ο θόρυβος σταματά για να επανέλθει σε απροσδιόριστο χρονικό διάστημα.

Επίσης όταν γίνεται επανεκκίνηση αρκετές φορές η προπέλα πετάγεται προς τα έξω

και αρχίζει να πηγαινοέρχεται μπρος πίσω και πρέπει να τη σταματήσεις να τη ξεκινήσεις κλπ.

Έχω την εντύπωση ότι χρειάζεται βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε σχέση με τη nano είναι πιο μακριά και μεγαλύτερη σε όγκο πράγμα που σε nanoreef είναι μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε σχέση με τη nano είναι πιο μακριά και μεγαλύτερη σε όγκο πράγμα που σε nanoreef είναι μειονέκτημα.

Ναι αλλά και άλλο 1500 l/h που είναι η koralia και άλλο τα 2500 l/h που είναι η nanostream

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω Hydor Koralia 1.

Αν έχετε καμιά σελίδα η κανένα τηλ θα μου ήτανε πόλη χρήσιμο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ‘

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο Water inn στην Αθηνα!! :):P

Ευχαριστώ.

Μήπως ξέρουμε τον έμπορο. Αυτό λέω. Γιατί το Water inn δεν θα μου κάνει αποστολή εδώ Λάρισα

Έγινε επεξεργασία - LARISEOS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μήπως ξέρουμε τον έμπορο. Αυτό λέω. Γιατί το Water inn δεν θα μου κάνει αποστολή εδώ Λάρισα

γιατι να μην σου κανει αποστολη, πηρες τηλ κ ρωτησες ?

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην σου κανει αποστολη, πηρες τηλ κ ρωτησες ?

Όχι δεν πήρα. Απλά νομίζω πως από έμπορο θα πάρω καλύτερη τιμή στα προϊόντα αυτά. θέλω να κάνω αρκετά κομμάτια παραγγελία και αν έχει και τίποτα άλλο που χιάζομαι από τον κατάλογο του να κάνω συμπληρωματική με τιμολόγιο. Μπορώ να τα κόψω σε ένα φίλο

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πήρα. Απλά νομίζω πως από έμπορο θα πάρω καλύτερη τιμή στα προϊόντα αυτά. θέλω να κάνω αρκετά κομμάτια παραγγελία και αν έχει και τίποτα άλλο που χιάζομαι από τον κατάλογο του να κάνω συμπληρωματική με τιμολόγιο. Μπορώ να τα κόψω σε ένα φίλο

αν ψαχνεις τον εισαγωγεα-αντιπροσωπο αυτο ειναι αλλο δεν ξερω αν γινετε κ τι τιμη θα παρεις

το waterinn παντως στελνει κανονικα :)

Link to comment
Share on other sites

αν ψαχνεις τον εισαγωγεα-αντιπροσωπο αυτο ειναι αλλο δεν ξερω αν γινετε κ τι τιμη θα παρεις

το waterinn παντως στελνει κανονικα :P

Το ξέρω πώς κάνει αποστολές. Έχουμε μιλήσει αρκετές φορές και το έχω επισπευτεί.

Αλλά σε αυτήν την περίπτωση με ενδιαφέρει να βρω τον εισαγωγέα :) .

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω εμπειρια απο θαλασσινο εξωπλησμω εχω δυο hydor την νανο που εχω στο 30 λιτρο κ δουλευει ενα μηνα χωρις να εχω καποιο προβλημα κ την κοραλια 3 που εβαλα στο ριο 125 δεν εχουν πολυ δυνατη ροη αλλα απο τη μου ειπε ο πολιτης λυτουργουν σαν αναδευτιρες κ οτι δεν προκαλουν δυσκολια στα ψαρια να κολυμπουν

υγ εφοσον αναφερθηκαμε στο water inn να πω οτι την κοραλια 3 την πειρα 77 ευρω απο water κ εχθες πειγα στο χαιδαρι σε σουπερ μαρκετ πετ για ναπαρω λαμπες κ την ειδα 115 38 ευρω ακριβωτερα :)

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω εμπειρια απο θαλασσινο εξωπλησμω εχω δυο hydor την νανο που εχω στο 30 λιτρο κ δουλευει ενα μηνα χωρις να εχω καποιο προβλημα κ την κοραλια 3 που εβαλα στο ριο 125 δεν εχουν πολυ δυνατη ροη αλλα απο τη μου ειπε ο πολιτης λυτουργουν σαν αναδευτιρες κ οτι δεν προκαλουν δυσκολια στα ψαρια να κολυμπουν

υγ εφοσον αναφερθηκαμε στο water inn να πω οτι την κοραλια 3 την πειρα 77 ευρω απο water κ εχθες πειγα στο χαιδαρι σε σουπερ μαρκετ πετ για ναπαρω λαμπες κ την ειδα 115 38 ευρω ακριβωτερα :P

ξέρω . έχω δει και εγώ πώς δουλεύουν οι κοραλια.

Και τα 2 τα καταστήματα που αναφέρεις τα γνωρίζω και τα έχω επισκεφτεί :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...