Jump to content

Αναζητώ Δείκτη Ροής Απο Eheim Prof Iι 2028/2026


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Τόσα μαγαζιά διαδικτυακά ή μη, υποτίθεται ότι πουλάνε και αντιπροσωπεύουν προϊόντα της Eheim.

Κανείς δεν έχει παρακαταθήκη ανταλλακτικά ή δεν μπορεί να βρει?

Ή έστω να βγει να πει ότι δεν φέρνω. <_<

(δεν συζητώ για την "λεγόμενη" επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία,

που δεν έκανε καν τον κόπο να απαντήσει στο mail που της έστειλα πριν κάνα 15ήμερο).

Μήπως είναι καιρός να το γυρίσουμε σε κινέζικα φίλτρα μιας χρήσης?

Έτσι κι αλλιώς κομπλέ μπορεί να κοστίζουν στην Ελλάδα όσο και μια φτερωτή eheim.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κινήσει όλη την ελληνικά αγορά

Αν και το ανταλλακτικό το έχω βρει σε ξένο site (Φιλανδία-Αμερική) επιμένω μήπως μ' εξυπηρετήσει κάποιο δικό μας μαγαζί.
Για να μην αδικώ κανέναν θα γράφω την εξέλιξη της αναζήτησης (ίσως φανεί χρήσιμη σε κάποιον).

Ο Petcumulus (μετά απο 6 μήνες) απάντησε χθες το βράδυ ότι δεν το βρίσκει πουθενά.
Ο Quiko(Θεσσαλονίκη/Γεωργικής Σχολής 142) μου τηλεφώνησε ο ίδιος την επόμενη ότι θα το ψάξει.
Ο Fish & Pet Planet (Άλιμος/Λ.Ιωνίας 196) απάντησε αμέσως στο mail ότι θα το ψάξει.
Ο Μάνθος-Starfish aquariums(Ν,Φιλαδέλφεια/Δεκελείας 167) απάντησε αμέσως ότι θα το ψάξει.
Η αντιπροσωπεία Ελλάδας της Eheim, Pet Line (Σπάτα) δεν απάντησε ακόμη.

(Ευχαριστώ τον φίλο Alexpsycho που προσπάθησε να βοηθήσει)

 

συνεχίζεται.....

Link to comment
Share on other sites

 

Για να μην αδικώ κανέναν θα γράφω την εξέλιξη της αναζήτησης (ίσως φανεί χρήσιμη σε κάποιον).

Ο Petcumulus (μετά απο 6 μήνες) απάντησε χθες το βράδυ ότι δεν το βρίσκει πουθενά.

Ο Quiko(Θεσσαλονίκη/Γεωργικής Σχολής 142) μου τηλεφώνησε ο ίδιος την επόμενη ότι θα το ψάξει.

Ο Fish & Pet Planet (Άλιμος/Λ.Ιωνίας 196) απάντησε αμέσως στο mail ότι θα το ψάξει.

Ο Μάνθος-Starfish aquariums(Ν,Φιλαδέλφεια/Δεκελείας 167) απάντησε αμέσως ότι θα το ψάξει.

Η αντιπροσωπεία Ελλάδας της Eheim, Pet Line (Σπάτα) δεν απάντησε ακόμη.

συνεχίζεται.....

 

Ο Σταύρος- Άβυσσος (Γ' Σεπτεμβρίου 118 & Δεριγνύ 24 - Πλ. Βικτωρίας) όχι μόνο απάντησε άμεσα σε πμ αλλά προσφέρθηκε να μου στείλει δωρεάν ένα μεταχειρισμένο που έχει. Τον ευχαριστώ και δημοσίως

.........συνεχίζεται (για το 2ο φίλτρο)

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση έληξε επιτυχώς.
Να ευχαριστήσω
καταρχάς τον Σταύρο-Άβυσσος που τελικά με εξυπηρέτησε άψογα και
την κ.Βλάχου από το τμήμα αγορών της Pet Line που απάντησε στο αίτημα μου.
Τους Μάνθο-Starfish aquariums, τον κ.Κ.Ζαχαρόπουλο-Fish & Pet Planet και κ.Σφήκα-Quiko που ασχολήθηκαν με το θέμα
και φυσικά όλους τους φίλους για τις χρήσιμες πληροφορίες.

[*υπάρχουν κάποιοι καλοί επαγγελματίες στον μικρό μας τόπο που πρέπει να στηρίζουμε, ειδικά αυτές τις εποχές]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...