Jump to content

Καλη Πρωτομαγια!


Recommended Posts

Καλό πρωτομαγιά, οι μισοί δουλεύουν και οι άλλοι μισοί απεργούν !

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο σκοπός,οι μισοί να διαφωνούν με τους άλλους μισούς. Το αποτέλεσμα υπέρ....Άλλων. :)

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η πρωτομαγιά έχασε το νόημα της εδώ και πολλά χρόνια.

Είναι μια καλή ευκέρεια να βγουν οι πικραμένοι συνδικαλιστές και κοματαρχες να το παίξουν υποστηρικτές της εργατιάς ενώ ο μεσαίωνας της δουλείας επανέρχεται σιγά σιγά και τελευταία με ποιο γρήγορα βήματα για αυτό είμαι υπερ. στο να καταργηθεί αυτή η ανούσια γιορτή.

Όταν ξυπνήσουμε και επαναστατήσουμε τότε θα έχουμε και δικαίωμα σε τέτοιου είδους γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Άσε γιατί θα το γυρίσουμε το πράγμα και δεν κάνει.... Κορυφαίο την πρωτομαγιά είναι το πανηγύρι στη Νέα Φιλαδέλφεια.Όσοι δεν έχετε πάει να πάτε,βράδυ ειδικά που έχει πυροτεχνήματα και μίνι συναυλίες.Φέτος απ'ότι κατάλαβα μεταφέρθηκε κι αυτό. :(

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η πρωτομαγιά έχασε το νόημα της εδώ και πολλά χρόνια.

Είναι μια καλή ευκέρεια να βγουν οι πικραμένοι συνδικαλιστές και κοματαρχες να το παίξουν υποστηρικτές της εργατιάς ενώ ο μεσαίωνας της δουλείας επανέρχεται σιγά σιγά και τελευταία με ποιο γρήγορα βήματα για αυτό είμαι υπερ. στο να καταργηθεί αυτή η ανούσια γιορτή.

Όταν ξυπνήσουμε και επαναστατήσουμε τότε θα έχουμε και δικαίωμα σε τέτοιου είδους γιορτές.

Φίλε μου αυτή η επίσημη ημέρα έγινε γιατί στην Αμερική πριν απο 100 χρόνια και βάλε σκοτώθηκαν κάποιοι άνθρωποι για αυτά τα δικαιώματα που ξεκίνησαν σιγά σιγά να έχουμε και τα είχαμε μέχρι το 2009, τιμούμε τον αγώνα τους και την μνήμη τους, τώρα αν χάσαμε στην πορεία το νόημα και γίνεται τυπικά σε αυτό φταίμε όλοι μας και εγώ μαζί, στο χέρι μας είναι να φανούμε αντάξιοι των περιστάσεων, δεν θα επεκταθώ άλλο γιατί αλλάζει η κουβέντα μετά. http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%AC

Έγινε επεξεργασία - grigoros
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτή η επίσημη ημέρα έγινε γιατί στην Αμερική πριν απο 100 χρόνια και βάλε σκοτώθηκαν κάποιοι άνθρωποι για αυτά τα δικαιώματα που ξεκίνησαν σιγά σιγά να έχουμε και τα είχαμε μέχρι το 2009, τιμούμε τον αγώνα τους και την μνήμη τους, τώρα αν χάσαμε στην πορεία το νόημα και γίνεται τυπικά σε αυτό φταίμε όλοι μας και εγώ μαζί, στο χέρι μας είναι να φανούμε αντάξιοι των περιστάσεων, δεν θα επεκταθώ άλλο γιατί αλλάζει η κουβέντα μετά. http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%AC

Η καλύτερη τιμή για κάποιον που αγωνίστηκε είναι η μίμηση

Και η μεγαλύτερη ατιμία για κάποιον που αγωνίστηκε είναι η εκμεταλλεύσει

Εμείς τη κάνουμε από τα δυο;;;

Αλλά έχεις δίκαιο το θέμα πάει αλλού για αυτό και εγώ με την σειρά μου θα ευχηθώ καλό μηνα όπως όλους τους αλλους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους και όλες και καλή δύναμη.

post-16058-0-87391200-1367419160_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλό μήνα να έχετε όλοι σας !!!!! απεργια σήμερα η μισή δουλεύουν και άλλη απεργούν Ελλάδα το μεγαλείο σου !!!!!!!! ξεσηκωμός τώρα

!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...