Jump to content

Συμβατοτητα otto-botia


maikl

Recommended Posts

:D Πριν απο λιγες ωρες εβαλα στο ενυδρειο μου 3 otto's αλλα ο κλοουν -Botia modesta-δεν τα αφηνει σε ησυχια!το ενυδριο μου ειναι το96λιτ. του προφιλ μου.

-μηπως εφτασε η ωρα του κλοουν?Να σημειωσω οτι τον εχω κανα εξαμηνο και δεν ειχα προβληματα,ισα-ισα μαλιστα που ειναι και πολυ διασκεδαστικος... :thumbup:

περιμενω τις γνωμες σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεις στο Fish&Plant index ψαρια γλυκου νερου αναφερει οτι τα botia modesta πρεπει να ειναι

τουλαχιστον τρια για να μην παρενοχλουν τα αλλα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

-Φιλε stav σιγουρα ειναι καλυτερα να ειναι σε ομαδα των 3 και πανω ατομων αλλα και ενας που ειναι παντοτε ηταν ησυχος, και μαλιστα με αρκετους συνδυασμους συγκατοικων κατα διαστηματα.

-Ο συγκεκριμενος παντος εχει "πιασει" ενα πιθαρι μεσα στο οποιο περναει τον περισσοτερο χρονο του περνοντας μαλιστα και αστειες στασεις(ξαπλα κ.λ.π.) πραγμα χαρακτηριστικο της οικογενειας του,απο την πρωτη μερα που μπηκε στο ενυδρειο. ;)

-Παντως σημερα που τον παρακολουθω ειναι πολυ ησυχος και οτι εγινε χθες ηταν μαλλον για να δειξει ποιος ειναι το αφεντικο...

Σιγουρα ομως καποια στιγμη θα πρεπει να τον αποχωριστω μαλλον ή να προχωρησω σε αγορα μεγαλυτερου ενυδρειου καθως και αλλων botia :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...