Jump to content

Πως Μπορω Να Μεταφερω Χελωνακια Νερου?


Recommended Posts

Πως μπορω να μεταφερω χελωνακια νερου για ταξιδι περιπου 2 ωρες?

Edit : Έγινε μεταφορά στην σωστή κατηγορία

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
μεταφορά στην σωστή κατηγορία
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Σε τι απόσταση θες να τις μεταφέρεις? Το ποιό σωστό είναι να τις μεταφέρεις σε ένα κουτάκι με τρίπες για να αερίζετε ο χώρος τους, ή τελείος ανοιχτό από πάνω, κάτω να στρώσεις λίγο χαρτί που θα το διαβρέξεις με νερό για να έχουν υγρασία και αν αυτή η μεταφορά διαρκέσει πολλές ώρες, με ένα ραντιστίρι αν είναι δυνατό ψεκάζεις και λίγο πάνω τους, και να προσέξεις να είναι σε σκιερό χώρο

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο δεν υπαρχει προβλημα αν το μερος οπου θα τα βαλω ειναι σκοτεινο εντελως???

Δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα, αρκεί να έχει τρύπες για να έχουν αέρα

τα χελωνακια ειναι 3...να τα βαλω σε ενα πλαστικο μπολακι με χαρτι βρεγμενο και θα ειναι ενταξει?

Το απαντήσαμε εδώ, είτε είναι μιά είτε είναι τρεις.... απλά στις τρεις θα πρέπει να έχει λίγο χώρο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ταξιδεύω τις βάζω στην πλαστική χελωνιέρα τους με λίγο νεράκι στον πάτο και σκιά από πάνω και όλα πάνε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

εγω τις χελωνες οσες φορες τις εχω μεταφερει χρησιμοποιησα ενα faunarium(δες φωτο).βαλε κατω χαρτι γιατι ειναι πιθανο να κανουν την αναγκη τους και τοποθετησε το σε ενα σταθερο σημειο.δε θελουν σε καθε στροφη ή φρεναρισμα να κανουν ντριφτ εκει μεσα.αυτο το πλαστικο που χρησιμοποιω εγω μπορεις να το βρεις σε πολλα πετ σοπ.φυσικα μπορεις να χρησιμοποιησεις οτι ειδους πλαστικο κουτι θες αρκει οπως ειπωθηκε και πιο πανω να εχει καλο εξαερισμοexo-terra-flat-faunarium-medium-36-x-21-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...