Jump to content

Agamyxis Pectinifrons


linglong

Recommended Posts

εχω ενα τετοιο ψαρι(μαλλον) και δεν μπορω να βρω πουθενα στοιχεια για αυτο....ας βοηθησει καποιος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ριξε μια ματια http://www.planetcatfish.com/cotm/cotm.php?article_id=49

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω στο ενυδρειο με τα convict, αλλα δεν ηξερα τι ψαρι ηταν(ουτε ακομα ειμαι σιγουρος!!!!!) ,το εχω περιπου 5-6 μηνες

Link to comment
Share on other sites

και ενω αυτο το ψαρι μοιαζει πολυ με το δικο μου.....το δικο μου δεν ειναι στρογγυλες οι βουλες αλλα σχηματιζουν κατι σαν σπιραλ αλλα και στο κεφαλι το δικο μου δεν εχει τοσο εμφανη και αγγαθωτη περικεφαλαια.....υπαρχει καποιο πανομιωτιπο ειδος?

Link to comment
Share on other sites

μπορει επειδι ειναι μικρο...μπες στο planetcatfish.com και θα το βρεις!θα ψαξω και εγω και θα σου πω! ;) τελικα το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζεις μια φωτογραφια του ψαριου σου να το δουμε?

Link to comment
Share on other sites

απο το planetcatfish μονο μπορεσα να βρω με ποιο ψαρι μοιαζει περισσοτερο και δεν εχω βρει κανενα αλλο με τοσο μεγαλα αλλα και ισια μουστακια σαν το δικο μου......οκ θα βγαλω φοτο το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

απο αυτες τις φωτογραφιες δεν μπορω να καταλαβω και πολλα αλλα νομιζω οτι ειναι αυτο: https://sites.google.com/site/westlothianas/articles/hoplosternum-thoracatum μοιαζει σαν αυτο εσυ που το βλεπεις καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο δεν ειναι σιγουρα.....απο το agamyxis pectinifrons αφερεσε τις ασπρες βουλες και βαλε το χρωμα και τα σχεδια που βλεπεις στις φοτο ---και αφερεσε τιν μιση θωρακιση στο κεφαλη....το υπολοιπο σχημα σωματος πτερυγια και μουστακια ειναι ιδιο......και ενω το ψαρι μου ειναι σαν να το πατησε οδοστροτηρας(πλατσουκοτο,φαρδη και κοντο),στην φοτο σου giorgoskk το ψαρι ειναι σχετικα ψηλο και στενο...

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-88: η επομενη λυση ειναι...γινεσε μελος στο planetcatfish.com βαζεις μια φωτογραφια του ψαριου και θα σε βοηθησουν! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιο πολύ για κάτι τέτοιο μου κάνει

synodontis eupterus

Link to comment
Share on other sites

και μένα για κάποιο είδος συνοδόντη μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

τι κερδίζω; :bigemo_harabe_net-82: ευχαριστώ πολύ :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

παγωμενη μπυρα ισως???? :bigemo_harabe_net-64: δεν εχω παει σε συναντηση το ΑΖ αλλα αν παω και σε συναντησω εκει θα εχω μαζι μου και μια μπυρα :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

ότι πρέπει :bigemo_harabe_net-81: με τις ζέστες που διανύουμε :bigemo_harabe_net-69::bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...