Jump to content

Μαύρο Σημάδι Σε Κεφάλι Molly


giannakos

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες. Έχω ένα 80λιτρο ενυδρείο με γκαπυ και molly.το ενυδρείο τρέχει περίπου 10 μήνες δίχως πρόβλημα.Εδώ και 20 μέρες πε΄ριπου έχω παρατηρήσει οτι ένα κίτρινο μολλυ έχει εμφανίσει΄ένα μαύρο σημάδι στην κορυφή απο το κεφάλι του στο κέντρ. Τι μπορεί να είναι αυτο;Αρρώστια.χτύπημα;Ευχαριστώ (Προσπάθησα να ανεβάσω φωτο για να βοηθήσω αλλα είναι πολύ μεγάλες και μπορω σαν επισυναπτομενες)

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο photobucket η σε κατι παρομοιο και βαλτες εκει και μετα τις βαζεις εδω με URL!αν ειναι χτυπημα ενταξει αλλιος θα πρεπει να συμπληρωσεις την φορμα διαγνωσης ασθενειων να δουμε τι ειναι! :)

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βοηθησει η φωτοφγραφια και να με βοηθησετε και εσεις!ευχαριστω

post-17610-0-14664100-1374156064_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι κατι...αυτο που ειδα ομως ειναι το δεξι του πτερυγιο που μου φανηκε σαν ick...εχουν καποια απο τα ψαρια σου ασπρα σημαδια?εκτος αν ειναι του τζαμιου τωρα που το ειδα καλυτερα..!!

:)

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το συγκεγκριμένο molly,έχει γίνει και αρκετα επιθετικο.Παίζει κάποιο ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τα άλλα ψαρια δεν έχουν άσπρα σημάδια που τα παρατηρω,αυτό δεν μπορω να το παρατηρήσω γιατι είναι υπερκινητικό κια επιθετικο όπως προείπα.Σε περίπτωση ick τι μπορω να κάνω για να τα βοηθήσω?

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερη άποψη του ενυδρείου

MOV01588_zpsab113acb.mp41.html

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τα άλλα ψαρια δεν έχουν άσπρα σημάδια που τα παρατηρω,αυτό δεν μπορω να το παρατηρήσω γιατι είναι υπερκινητικό κια επιθετικο όπως προείπα.Σε περίπτωση ick τι μπορω να κάνω για να τα βοηθήσω?

Μπορει να ειναι απο το τζαμι ετσι οπως φενετε η φωτο!εσυ δες και πες μας :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να έχει το ψαρι τελικα ασπρα σημαδια,απο το τζαμι ειναι .Για την εντονη επιθετικότητα και το σημαδι να μην ανησυχώ τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Ξύνεται πουθενά το ψαράκι ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω δει κάπου να ξύνετε.απλα είναι πολυ επιθετικό

Link to comment
Share on other sites

Είναι σημάδι η είναι ανάγλυφο ; Μπορείς να το παρατηρήσεις καλά και να μας πεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το παρατηρω απο τα πλαγια δεν βλεπω να προεξεχει κατι,οποτε κατα 99% σημαδι,απλα και το συγκεγκριμένο ψαρι έχει αλλάξει η όλη του συμπεριφορα. Πολυ νευρικό και επιθετικό με τον υπόλοιπο πληθυσμό

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα το σημαδι σιγα-σιγα μικραινει οπότε δεν υπάρχει περαιτέρω λόγος ανησυχίας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...