Jump to content

Recommended Posts

το προβλημα ειναι το εξης: στο ενα ματι του εχουν παρουσιαστει μεσα φισαλιδες και το χρωμα του ψαριου ειναι λιγο πιο σκουρο απο το φισιολογικο.δεν μπορω να καταλαβω τι το προκαλεσε εκτος και αν ειναι αυτοτραυματισμος και θα ηθελα τα φωτα σας για πια θεραπεια να ακολουθησω.

ευχαριστω εκ τον προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό θα βοηθούσε όπως και οι υπόλοιπες παράμετροι του ενυδρείου σου!

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό θα βοηθούσε όπως και οι υπόλοιπες παράμετροι του ενυδρείου σου!

σωστα μολις επιστρεψω σπιτι θα σας δωσω μετρησεις , οσο για φωτο ειναι λιγο δυσκολο γιατι το pc ειναι καινουριο και δεν εχω κανει ακομα εγκατασταση της μηχανης φανταστητε ομως μικρες φισαλιδες μεσα στο ματι του.το ph ειναι σιγουρα 6.72 γιατι υπαρχει phcontroler με co2.

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό θα βοηθούσε όπως και οι υπόλοιπες παράμετροι του ενυδρείου σου!

Ισος οπος λες να ειναι αυτοτραυματισμος συμφονο με τον Πασχαλη ....Μια θεραπεια που σου συμβουλευω ειναι το Bactopour tis Sera.

Link to comment
Share on other sites

Ισος οπος λες να ειναι αυτοτραυματισμος συμφονο με τον Πασχαλη ....Μια θεραπεια που σου συμβουλευω ειναι το Bactopour tis Sera.

για να πω την αληθεια χτες το βραδυ του εβαλα το bactopour dairect (συγνωμη αλλα δεν θυμαμε πως ακριβως γραφετε)και συμερα το πρωι ηταν πιο κινητικο και εφαγε με ορεξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν και τώρα το έχεις βάλει το φαρμακάκι εγώ θα πρότεινα απομόνωση και αλατάκι ενυδρειακό 1 γρ/λίτρο και θα το παρατηρούσα! Τεσπα πιστεύω οτι θα έχεις καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και τώρα το έχεις βάλει το φαρμακάκι εγώ θα πρότεινα απομόνωση και αλατάκι ενυδρειακό 1 γρ/λίτρο και θα το παρατηρούσα! Τεσπα πιστεύω οτι θα έχεις καλά αποτελέσματα.

Η δικη μου γνομη ειναι οτι,το Bactopour απο μονο του φ8ανει. ;) Παντα φιλικα Στρατος.

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γνομη ειναι οτι,το Bactopour απο μονο του φ8ανει. ;) Παντα φιλικα Στρατος.

δεν μπορω παραλληλα να βαλω τωρα και αλατι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συνιστούσα δυο πρακτικά θεραπείες μαζί!

Δεν διαφωνώ για το bactopour απλά είμαι γενικότερα των ηπιότερων επεμβάσεων όπως είναι το αλάτι. Είναι και ποιο φυσικό γι'αυτό το είπα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συνιστούσα δυο πρακτικά θεραπείες μαζί!

Δεν διαφωνώ για το bactopour απλά είμαι γενικότερα των ηπιότερων επεμβάσεων όπως είναι το αλάτι. Είναι και ποιο φυσικό γι'αυτό το είπα.

συμφωνω μαζι σου αλλα πανω στην φρικη της στιγμης και με καθολου χρονο στην διαθεση μου κατεφυγα στα ζουμια για πιο αμεσα και γρηγορα.ευτυχως που δεν εκανα λαθος και δεν θα εχω τραγικα αποτελεσματα για το φιλαρακι μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...