Jump to content

Νεροχελωνακι


Recommended Posts

Καλησπέρα & καλό καλοκαίρι..Είχα κπ επιπλοκές με το νεροχελωνάκι μου,λόγω διακοπων τη μετακίνησα κ έπαθε μόλυνση στα μάτια..λογικα ειναι μυκητες σωστα?
άργησα να τισ ξεκινήσω σταγονεσ κ όλεσ αυτες τσ μέρεσ δεν ειχε καθόλου διαθεση για φαγητο...τησ ξεκίνησα κολληριο οπωσ κ βιταμινεσ..Όμωσ οι βιταμινεσ ειναι για προσθηκα στη διατροφη τησ κ αναφερονται σε χελωνεσ ξηρασ..εχει διαφορα..??να τισ ριξω τη σκονη στο νερο τησ..??

Link to comment
Share on other sites

όχι στο νερό, πάνω στην χλωρή τροφή της.... στο νερό μόνο βιταμίνες υγρής μορφής

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω ηδη παει καλυτερα...οταν λες στη χλωρη τροφη της?
στα γαριδακια που της δινω η στα ωμά?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω ηδη παει καλυτερα...οταν λες στη χλωρη τροφη της?

στα γαριδακια που της δινω η στα ωμά οτι τις βιτμινες της ριχνουμε επανω στην τροφη οχι στο νερο

λεει οτι τισ βιταμινες τις βαζουμε στην τροφη οχι μεσα στο νερο βουτα την γαριδα στην βιταμινη

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο γτ οσο περναει ο καιρος ολο κ περισσοτερο ανησυχω..ποσο περιπου καιρο κανει να ιαθει εντελωσ απο τη μολυση στα ματια???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά εξακολουθώ να έχω θέμα με τη μπουμπού μου..Δεν είχε συνέλθει και αμέσως ξανά υποτροπίασε!
πρόσφατα είχε θέμα και με το καβούκι της,ενώ δεν έβγαινε από μόνη της να λιαστεί,την έβγαζα εγώ επάνω και μόνο τότε καθόταν..Συχνά πυκνά μου ανοίγει και το στόμα..(δε το έκανε παλαιότερα)...Μήπως είναι μεταβατική περίοδος και αλλάζει κέλυφος...και νομίζω πως έχει βγάλει φουσκαλίτσες στα πόδια της..Κάτι τελευταίο..την είχα <<καλό-μάθει>> με ωμή τροφή (ψάρια,κοτόπουλο,γαλοπούλα & ασπράδι) και δε πλησιάζει καθόλου τ γαριδάκια της, ακόμη και αν είναι νηστική!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποια φωτό να δούμε για τις φουσκάλες που λες.... Για την τροφή που λες, στην ωμή πηγαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ γι το ενδιαφέρον σου, αλλά μάλλον δε θα ξανά έχω απορίες..(τουλ γι κπ χρονικό διάστημα)..δε τα κατάφερε η μπουμπού...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι γι αυτή την εξέλιξη, αυτά συμβαίνουν όταν εξ αρχής δεν παρέχουμε στα ζώα αυτά που χρειάζονται. Μην σε πέρνει από κάτω.....

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιδια ειναι ανησυχητικο σημαδι? μου ανοιγει και μενα το στομα οποτε την πιανω στα χερια μου.

οχι απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...