Jump to content

Τραγούδια - Video Clips


Recommended Posts

Αααααααααα αν ειναι να παω πισω, θα θυμηθω ενα τραγουδι (οχι απο τα "χιτακια" του αλλα το αγαπημενο μου) ενος τυπου που εκανε την πρωτη συναυλια το 80 στην Ελλαδα, μετα την χουντα που τις ειχε απαγορεψει απο το 66 με τους stones.

Ειχα την τυχη παρ'οτι μωρο ακομα :rasp: να ειμαι μεσα στη φιλαδελφεια που εγινε το λαιβ.

Μετα ειχαμε και κλασικα μοιρασμα λικερ και σοκολατακια απο τη μπατσαρια για να μη ξεχνιωμαστε :rasp:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καταρχήν να πω πως το ποστ του sarevock με τις μεταλλιές ήταν κορυφαίο με εξαίρεση τους τελευταίους (ΦΤΟΥΥΥΥΥ). Annihalator, Running Wild, Twisted Sister, Kreator (φοβερό κομμάτι το Phobia)... απλά :rasp:

Rory Gallagher.... ετοιμαστείτε να με κράξετε! Δεν ξέρω γιατί, αλλά ενώ η μουσική που παίζει είναι του στυλ μου... δεν μου αρέσει... Κάτι με χαλάει. Μπλουζάρει, αλλά όχι 100%. Ροκάρει, αλλά όχι 100%... κάτι με χαλεί. Φυσικά και έχει κομματάρες, αλλά δεν μπορώ να προτιμήσω κάποιον δίσκο του αφού κανένας δεν μου αρέσει συνολικά!

Συνεχίζουμε το μάθημα... για να μη ξεχνιόμαστε!

That's Metal - Lesson no5

80s Metal Underground

Το δεύτερο βιντεάκι αφορά του Ούγγρους Pokolgep... cult video, cult group :rasp:

Το τρίτο αφορά τους Ιάπωνες Loudness. Group με μεγάλη ιστορία και τεράστια δισκογραφία. Χαλαρά ένα από τα καλύτερα γκρουπ εκτός Ευρώπης και Αμερικής! Απλά... ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ!!!!

και δύο Bonus... όχι και τόσο underground:

Link to comment
Share on other sites

..Rory Gallagher.... ετοιμαστείτε να με κράξετε! Δεν ξέρω γιατί, αλλά ενώ η μουσική που παίζει είναι του στυλ μου... δεν μου αρέσει... Κάτι με χαλάει. Μπλουζάρει, αλλά όχι 100%. Ροκάρει, αλλά όχι 100%... κάτι με χαλεί. ...

Δεν σου καθεται που ειναι Ιρλαδος?

:rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου καθεται που ειναι Ιρλαδος?

:rasp:

Ίσα ίσα που γι'αυτό θα έπρεπε να μου αρέσει... :rasp:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΣΜΕΕΕ :rasp::rasp::P:rasp::thumbup:

Eλατε, μην που μου πειτε πως δεν εχουν την φαση τους :thumbup::excl::excl::excl:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!!!

Το παρακατω κομματι ειναι καπως πιο ελαφρυ απο τα δικα σας αλλα ειναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ :rasp: !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σύντομα θα μας επισκευτούν κιόλας... :rasp:

αγαπημένο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενο συγκροτημα :rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Μετά τη ζημιά που μου έκανε ο sarevock με το deja vu στους ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ Πίσσα και Πούπουλα (μην ακούσω πως είναι punk ξανά γιατί θα δαγκώσω λαρύγγια), έσπασα το κεφάλι μου να θυμηθώ τί άκουγα πριν από πολλά χρόνια.

Με τιμή θα πω πως οι πρώτες μου αγορές ήταν το "King of metal" των Manowar, το "Countdown To Extinction" των Megadeth και το "Appetite for Destruction" των Guns N' Roses μία ηλιόλουστη Κυριακή του 1992 στο Μοναστηράκι. Ας είναι καλά ο μπαμπάς που δεν ξενέρωσε από τα εξώφυλλα που διάλεξα..... Γιατί έτσι τα διάλεξα... Από τα εξώφυλλα!

Ακολούθησαν Twisted Sister, Motorhead, Overkill, Iron Maiden, Omen, Annihilator, Anvil, Sabbath, AC/DC, Deep Purple.... Τί να πρωτοθυμηθώ!!!! Για να μην αρχίσω να κατεβάζω σελίδες με τις αγορές που έκανα τότε, θα πω απλά πως μέσα σε 2 χρόνια δεν υπήρχε τοίχος στο δωμάτιο χωρίς κασσέτα! Και όλες αυτές παιζόντουσαν σε ένα κασσετόφωνο της πλάκας, όπου του έλειπε το πορτάκι και πολλές φορές κράταγα την κασσέτα με το δάχτυλο για να παίξει.

Πέρασα βέβαια και από μία φάση... λίγο διαφορετική... λίγο πιο γκουχουgayγκουχου :rasp:

Παρ'όλα αυτά τώρα που τα ξαναθυμήθηκα ξαναπορώθηκα. Οπότε και παρουσιάζω ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα του τότε.........

1348.paradiselost.logo.jpg







...και πόσα άλλα...!!!!

Στην πορεία βέβαια, σταδιακά το "γυρίσσανε"....

Εγώ τους άφησα κάπου εδώ:

Πως αλλάζουν οι καιροί? Το πρώτο τραγούδι με το τελευταίο... Νύχτα με τη μέρα!!! Και πάντα μιλάμε για την ίδια σύνθεση μπάντας!!!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα βέβαια και από μία φάση... λίγο διαφορετική... λίγο πιο γκουχουgayγκουχου :rasp: ...

Αααααα ετσι εξηγουνται ολα.

Μαρτυράς διχως ξυλο.

Link to comment
Share on other sites

Αααααα ετσι εξηγουνται ολα.

Μαρτυράς διχως ξυλο.

κατσε... σε λιγο θα σου πει και για το αυτογραφο της βανδη που εχει στο συρταρι! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

κατσε... σε λιγο θα σου πει και για το αυτογραφο της βανδη που εχει στο συρταρι! :rasp:

Ε, ΟΧΙ!!! Ε, ΑΥΤΟ... ΠΟΤΕ!!!

Βέβαια πρέπει να ομολογήσω πως ΚΑΤΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ πήγα σε συναυλία του..... Χατζηγιάννη :rasp:

Ok, τώρα που το ομολόγησα πρέπει να εξηλεωθώ!

LADIES AND GENTLEMEN! FROM THE VERY DEPTHS OF HELL.....

venom.jpg

AAAAAAAAAAAAARGHHHHHHHH!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόσμε :rasp:

:rasp::P:rasp::thumbup::thumbup::excl::excl::excl:

Έγινε επεξεργασία - Mixalis
Link to comment
Share on other sites

...κι ενώ έκανα αναζήτηση για το τί θα κάνω και που θα πάω το βράδυ... έπεσα πάνω στη θεά του λαϊκού ξεφαντώματος!!!

Κυρίες και κύριοι....

ΑΝΝΑ ΓΟΥΛΑ

Banging20head.gif

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

pinkfloydthewall.jpg

1) 2)



3) 4&5)

6) 7)

8) 9)

10) 11)

12) 13&14)

15) 16&17)

18) 19)

20) 21)

22&23) 24)

BONUS)

Link to comment
Share on other sites

:rasp::rasp::P:rasp::thumbup::thumbup::excl::excl:
Link to comment
Share on other sites

Και ένα σκυλάδικο!!!

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να δεις πως το λένε... μμμ.... εεε... πως το λένε γαμώ το... μμμ... μμμ... μμμ...

Α, ΝΑΙ!!! ΘΥΜΗΘΗΚΑ!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!

Pink Floyd - Echoes (Live at Pompeii, με θέα τον Βεζούβιο... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΛΕΜΕ)

Part 1

Part 2

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως την εχεις δει με τους floyd τωρα τελευταια?

Σου αφιερωνω τοτε το σολο του σαξοφωνου απο το shine on you crazy diamond παιγμενο στη κιθαρα μου με hard rock ηχο.

Καψιμο :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως την εχεις δει με τους floyd τωρα τελευταια?

Σου αφιερωνω τοτε το σολο του σαξοφωνου απο το shine on you crazy diamond παιγμενο στη κιθαρα μου με hard rock ηχο.

Καψιμο :rasp:

Κάψιμο δεν θα πει τίποτα!!! Η μουσική των Floyd είναι χειρότερη/καλύτερη (διαλέξτε και πάρτε) κι από λειγμένα ναρκωτικά κακής παραγωγής :rasp:

Ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση, αλλά θα σε παραδεχτώ αν ηχογραφήσεις το solo του παρακάτω τραγουδιού έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως είναι παιγμένο από το συγκεκριμένο live από το 4:47 και μετά :P

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...