Jump to content

Γεννανε Τα Ψαρια Μου


kuriakos-margarita

Recommended Posts

μεχρι στιγμης παιδια εχουν γεννησει τα κλοουνακια μου και τα εχουν φαει και εχθες γεννησε το bicolor και επισης τα εφαγε καπακι,ημουν μπροστα και στις δυο περιπτωσεις την ωρα που συνεβη.... απλα ηθελα να το πω,δε ξερω πως τα καταφερνουν καποιοι και τα κρατανε,ολα σε κλασματα γινανε....

Link to comment
Share on other sites

η γουαντα μου(το θυληκο κλοουνακι) ηταν τοσο φουσκωμενη πριν γεννησει,σαν puffer ηταν χαχαχα και γεννησε και καπακι τα φαγανε με τον γουιλι. :(

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης παιδια εχουν γεννησει τα κλοουνακια μου και τα εχουν φαει και εχθες γεννησε το bicolor και επισης τα εφαγε καπακι,ημουν μπροστα και στις δυο περιπτωσεις την ωρα που συνεβη.... απλα ηθελα να το πω,δε ξερω πως τα καταφερνουν καποιοι και τα κρατανε,ολα σε κλασματα γινανε....

Σχεδόν παντα δυστυχώς τα αυγα εχουν την ιδια τυχη.Αν το ζευγάρι ειναι αγχωμένο μπορει να συμβεί σε πολυ γρήγορο χρονικό διάστημα.Τα παντα σε ενα ενυδρείο υφάλου ειναι προγραμματισμένα να φανε τα αυγά η τον γονο.

Για να μπορέσεις να κρατήσεις γεννα η τουλάχιστον να δεις το σταδιο του γονου να κολυμπαει θα πρέπει να αφιερώσεις ενα ενυδρείο για το ζευγαρι παράλληλα με την παροχή ζωντανού ζωοπλαγκτόν για τις πρωτες ημερες και αρτεμια για την συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

ξερεις δεν ειχα σκοπο να γινω εκτροφεας χιχιχι,απλα με στεναχωρει το γεγονος,τα βλεπω γεννανε και χλουπ τα τρωνε,και το ενα και το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...