Jump to content

Δυστυχώς Σήμερα Έχασα Τον L 74


south

Recommended Posts

Δυστυχώς σήμερα έχασα τον παππού του ενυδρείου μου, τον (L2) L74 Peckoltia Tiger , ήταν το ποιο μεγάλο ηλικιακά ψάρι που διατηρούσα στο ενυδρείο.

Ήταν περίπου 13 ετών… :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα έχασα τον παππού του ενυδρείου μου, τον (L2) L74 Peckoltia Tiger , ήταν το ποιο μεγάλο ηλικιακά ψάρι που διατηρούσα στο ενυδρείο.

Ήταν περίπου 13 ετών… :(

Πολλά χρόνια φίλε μου. Σίγουρα θα είχες δεθεί μαζί του και ειναι λογικό μετα απο τόσα χρόνια. Λυπάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα που λυπάσαι αλλά από την άλλη να χαιρεσε που του έδωσες τις σωστές συνθήκες για να ζήσει τόσα χρόνια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Λυπάμαι φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις, έτσι είναι τα πράγματα. Κάποια στιγμή όλα τα ζωντανά μας, μας αφήνουν. Πάντως τον κράτησες αρκετά χρόνια και αυτό πρέπει να σε ικανοποιεί ιδιαίτερα! Μπράβο από εμένα, όχι μόνο γιατί το διατήρησες ζωντανό τόσα χρόνια, αλλά και γιατί δεν το βαρέθηκες. Στους περισσότερους από εμάς, αλλαγές ψαριών λόγω ότι τα βαρεθήκαμε ή γιατί αλλαζουμε "aquascape" είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Συνήθως συμπεριφερόμαστε στα ψαράκια μας ως διακοσμητικά και όχι ως κατοικίδια.

Αλήθεια έχεις ιδέα πόσο ζούνε συνηθως αυτά τα pleco σε αιχμαλωσία;

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε φίλε. Αλλά έφυγε πλήρης ημερών και σίγουρα είχε μια άριστη διαβίωσει.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το ψαράκι και όπως είπαν και τα περισσότερα παιδιά, μπράβο που του πρόσφερες τόσα χρόνια τις καλύτερες συνθήκες που μπορούσες. :)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα στη φυση δεν θα ζουσε τοσο παντως !ζωη χαρισαμενη ο κυριος!!! !αν υπαρχει καμια προσφατη φοτο θα ηταν ωραια να βλεπαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...