Jump to content

Βοήθεια Για Guppies


GIORGOSKAD

Recommended Posts

σκέφτομαι να αγοράσω μια θυληκια η οποία είναι έγκυος από το pet shop και να τη βάλω μόνη της στο 50 λτ ενυδρείο μου θα είναι καλά έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο άλλο ψάρι στο ενυδρείο σου;

Αν είναι άδειο πάντως βάλτο, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

50 λίτρα, θα φτάνουν για μια έγκυο θυληκιά... όμως θα πρέπει να προσέχεις να καθαρίζεις καλά το ενυδρείο σου και στο πάτο να μην έχεις πολλά πράγματα .. π.χ διακοσμιτικές πέτρες κ.α

Καλή επιτυχία με την θηλυκιά και τα μικρά της.... δεν είναι ανάγκη να ανγχόνεσαι....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω σκεφτηκα να βαλω ενα φυτο στο πλαι για να κρηβονται τα μικρα στη μεση ενα διακοσμητικο ινκασ ποθ εχο σαν καστρο και στην αλλη μερια ενα διακομητικο επησησ σα σπηλια καλα εινα η το γεμιζω με κρυσφηγετα?

Link to comment
Share on other sites

και ευχαριστο για τισ συμβουλεσ

Έγινε επεξεργασία - GIORGOSKAD
Link to comment
Share on other sites

εχω επησησ ενα ενυδρειο 100 λτ που εχει 2 αγγελοψαρα 2glasfish 1καθαριστη και ενα μικρο ψαρι ακομα και σημερα εβαλα μια θηληκια μονομαχο θα επιβιωσει ειδη σημερα εβγαλα το glasfish γιατι τησ επητεθικε και το απομονοσα για λιγο ειναι καλα ετσι θα ζησει????sorry gia τισ τοσεσ ερωτησεισ!!!!!! βλεπεται τωρα μαθενω :bigemo_harabe_net-55:

:bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μη κανεις συνεχεια ποστ με ερωτησεις,καντες ολες σε ενα ποστ γιατι ετσι μπερδευεις τους αναγνωστες και δεν μπορουν να σε βοηθησουν,επισης μην ανανεωνεις τα ποστ καθε 10 λεπτα,δεν ειναι ολοι πανω απο τους υπολογιστες σου,κανε λιγο υπομονη. :)

Γραφουμε μονο με πεζα Ελληνικα γιατι ειναι κανονισμος του φορουμ!

Διαβασε τα παλιοτερα θεματα της κατηγοριας οπως και το προφιλ του ψαριου που ρωτας.http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36906#entry323428

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

einai eykolh h diadikasia ?και σε ποσουσ βαθμουσ θα ειναι καλα τα νεογναεχω επησησ ενα ενυδρειο 100 λτ που εχει 2 αγγελοψαρα 2glasfish 1καθαριστη και ενα μικρο ψαρι ακομα και σημερα εβαλα μια θηληκια μονομαχο θα επιβιωσει ειδη σημερα εβγαλα το glasfish γιατι τησ επητεθικε και το απομονοσα για λιγο ειναι καλα ετσι θα ζησει????

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λάθος ψαροσυνθεσεις. Χρειάζεσαι διάβασμα φίλε μου, καλό είναι να μην κάνουμε πειράματα με τα ζωντανά.

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι στο 100 λτ εχω λαθοσ ψαροσυνθεσεις αλλα κοιτα το 50 λτ ειναι αδειο εκει θα τη βαλω μονη τησ και μαζι με τα μικρα :bigemo_harabe_net-66:

Έγινε επεξεργασία - GIORGOSKAD
Link to comment
Share on other sites

Μπες λίγο στα προφίλ των φυτών που είναι στην κατηγορία του φυτεμενου. ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στην εγκυκλοπεδια που εχω γραφει να βαλω καταφηγια υπο μορφη βρυων ιαβασ τι ειναι αυτο?

Έγινε επεξεργασία - GIORGOSKAD
Link to comment
Share on other sites

λοιπον στην εγκυκλοπεδια που εχω γραφει να βαλω καταφηγια υπο μορφη βρυων ιαβασ τι ειναι αυτο?

Βάλε κερατόφυλλο που σου είπε ο dpap και αυτο που διάβασες μάλλον ειναι η java moss. Φυτο που το δένεις σε ξύλο ή πέτρα και γινεται σα θάμνος. Πολυ καλη κρυψωνα επίσης για μωρα. Μπες στο προφίλ των φυτών να το δεις κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω mporv na to balv kai katv apo ta xalikia gia na bgei sa xorto ?

Έγινε επεξεργασία - GIORGOSKAD
Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω για ακόμη μια φορά να γράφεις με Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...