Jump to content

Pleco ''κιθάρα''


PanaGreco

Recommended Posts

Νάτος ό νέος κάτοικος. Εχει πολύ πλάκα. Ολο την κοιλιά του βλέπεις στο τζάμι :)

Link to comment
Share on other sites

κουκλος μπραβο!!!!! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Και μονο που εβαλες ενα ψαρι που θελει πιο κρυο νερο απο τα αλλα σε δισκαδικο που εχει 30 βαθμους ειναι τεραστιο λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Και μονο που εβαλες ενα ψαρι που θελει πιο κρυο νερο απο τα αλλα σε δισκαδικο που εχει 30 βαθμους ειναι τεραστιο λαθος..

Με προβλημάτισε αρκετά αυτό αλλά είδα και αρκετά θέματα σχετικά και φαίνεται ότι εφόσον τους προσφέρεις καθαρό και καλά οξυγονωμένο περιβάλλον προσαρμόζονται στην θερμοκρασία.

Μπορεί όμως να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κανεις λαθος..θελουν χαμηλη θερμοκρασια και νερα με μεγαλη ροη..το 30 ειναι αρκετα υψηλο γι αυτα τα ψαρια οπως και για τα περισσοτερα,φαντασου γι αυτα που θελουν ακομα πιο χαμηλη θερμοκρασια.Δυστοιχος το χομπι αυτο θελει υπομονη και η γνωμη μου ειναι οτι βιαστικες να το αγορασεις και ενω σου τα ειχαν πει ολα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει λοιπόν ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει. Ελπίζω και εύχομαι να μην κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διαβασε τα προφιλ του ψαριου να δεις τι θερμοκρασια δινουν...65-75f..που σημαινει απο 18-23...και εσυ το βαζεις σε 30...τι πιστευεις οτι θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διαβασε τα προφιλ του ψαριου να δεις τι θερμοκρασια δινουν...65-75f..που σημαινει απο 18-23...και εσυ το βαζεις σε 30...τι πιστευεις οτι θα γινει?

Τι να πώ τώρα? Φυσικά και διάβασα το προφίλ του.

Απο εκεί όμως που το πήρα ήταν σε θερμοκρασία 29 για πολύ καιρό.

Πιστεύω ότι θα προσαρμοστεί. Ας μη προτρέχουμε. Οπως είπα θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει. Δεν το πήρα για πειράματα αλλά θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα ψαρι θελει χαμηλη θερμοκρασια και το βαζεις σε 30 και λες οτι θα προσαρμοστει μαλλον πειραματα κανεις..αλλα δεν ειναι σωστο να κανουμε πειραματα με τα ψαρια ουτε να βέπουμε ποια ειναι τα ορια τους..Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο,δικο σου ειναι οτι θες το κανεις..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι μια πολύ κακή επιλογή. Τελικά , ότι και να μας πουν, ότι και να διαβάσουμε θα κάνουμε αυτό που θελουμε και μας αρέσει!!!

Και μετά κατηγορούμε τους καταστηματάρχες ότι προσπαθούν να μας πουλήσουν ότι να ναι...

Αν πιστεύεις πως θα προσαρμοστεί, γιατί δε προσπαθείς να προσαρμόσεις και τους δίσκους σου στους 25 C; :D

Έγινε επεξεργασία - theodor72
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά , ότι και να μας πουν, ότι και να διαβάσουμε θα κάνουμε αυτό που θελουμε και μας αρέσει!!!

Και μετά κατηγορούμε τους καταστηματάρχες ότι προσπαθούν να μας πουλήσουν ότι να ναι...

Εξαρτάται αν εσύ ελέγχεις το χόμπυ ή το χόμπυ ελέγχει εσένα. Πάντως σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Να πω, πως δεν "την λέω" σε κανέναν (δε θα μπορούσα άλλωστε) και η κουβέντα εξακολουθεί να είναι φιλική :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω, πως δεν "την λέω" σε κανέναν (δε θα μπορούσα άλλωστε) και η κουβέντα εξακολουθεί να είναι φιλική :)

Φίλε μου το ξέρω και δεν αναφερόμουνα σε σένα. Συγνώμη αν το πήρες προσωπικά. Μιλούσα γενικά.

Είναι όμως στον χαρακτήρα μου να ψάχνομαι και να μη παίρνω σαν δεδομένο τίποτα.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είχατε δίκιο και έκανα λάθος. O Βορνεο δεν άντεξε :(

Τουλάχιστον να μάθουν και όσοι δεν ξέρουν ή αμφισβητούν τις γνώσεις και τις εμπειρίες των παλαιότερων μελών εδώ μέσα και ας λένε οι πωλητές ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είχατε δίκιο και έκανα λάθος. O Βορνεο δεν άντεξε :(

Τουλάχιστον να μάθουν και όσοι δεν ξέρουν ή αμφισβητούν τις γνώσεις και τις εμπειρίες των παλαιότερων μελών εδώ μέσα και ας λένε οι πωλητές ότι θέλουν.

Κρίμα ρε φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είχατε δίκιο και έκανα λάθος. O Βορνεο δεν άντεξε :(

Τουλάχιστον να μάθουν και όσοι δεν ξέρουν ή αμφισβητούν τις γνώσεις και τις εμπειρίες των παλαιότερων μελών εδώ μέσα και ας λένε οι πωλητές ότι θέλουν.

Λυπάμαι πολύ φίλε, και για το ψαράκι και για την στενοχώρια σου. Δεν είναι θέμα εμπειρίας στην συγκεκριμένη περίπτωση. Ούτε εγώ, ούτε και ο rastafarian είχαμε το συγκεκριμένο ψάρι. Αλλά όταν διαβάζουμε στην βιβλιογραφία κάτι τόσο συγκεκριμένο καλό είναι να το εμπιστευόμαστε. Τα ψαράκια είναι ευαίσθητοι οργανισμοί.

Μαθαίνουμε λοιπόν (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) και συνεχίζουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως τα λεει ο Θοδωρης,ουτε εγω ειχα ποτε αυτο το ψαρι,διαβασα το προφιλ του ομως.Τα προφιλ γι αυτο ακριβως τον λογο υπαρχουν,δεν ειναι δυνατον να εχουμε εμπειρια απο ολα τα ψαρια,οπωτε διαβαζουμε το προφιλ τους και πρατουμε.

Κριμα για το ψαρακι,τουλαχιστον καταλαβες το λαθος σου και συνεχιζουμε οπως ειπε και ο Θοδωρης.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον είσαι σωστός που είπες ότι δεν άντεξε το ψαράκι και δεν το πήρες εγωιστικά να μην το πεις καθόλου. Κρίμα για την απώλεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...