Jump to content

Κερατοφυλλο Με Προβλημα.


Recommended Posts

παρηγειλα απο γνωστο σαιτ κερατοφυλο κ μολις το παρελαβα κ ανοιξα την σακουλα ηταν κατακιτρινο κ σχεδον διαλυμενο..πεντε τουφες ειχαν μεινει πανω στους κορμους..οταν το εβαλα δε μεσα στο ενυδρειο σκορπισε ακομα περισσοτερο κ γεμισε τον τοπο..θα αναγκαστω να κανω αλλαγη νερου για να μαζεψω τα κομματια γιατι πανε στο φιλτρο κ θα μου το βουλωσουν.εχετε καμια συμβουλη να μου δωσετε να το συνεφερω?το πληρωσα 14 ευρω...κ αν μου χαλασει θα τραβαω τα μαλλια μου η μηπως να τηλεφωνησω στον πετσοπα να τον βρισω??? :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλλον το δευτερο σε βλεπω να κανεις...αλλα 14 ευρω για κερατοφυλλο ειναι παρα πολλα..γιατι δεν εβαζες μια αγγελια,ολο και καποιος θα ειχε να σου δωσει.

Τωρα για να το συνεφερεις αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κρατησεις τα πιο καλα κομματια και να τα αφησεις μεσα στο ενυδρειο,αλλα θελει νιτρικα αυτο το φυτο αλλιως χαλαει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το δευτερο σε βλεπω να κανεις...αλλα 14 ευρω για κερατοφυλλο ειναι παρα πολλα..γιατι δεν εβαζες μια αγγελια,ολο και καποιος θα ειχε να σου δωσει.

Τωρα για να το συνεφερεις αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κρατησεις τα πιο καλα κομματια και να τα αφησεις μεσα στο ενυδρειο,αλλα θελει νιτρικα αυτο το φυτο αλλιως χαλαει.

ναι ηταν ακριβο....αλλα μενω ηλεια κ δεν νομιζω να ειναι κανεις απο εδω μεσα κοντα σε μενα να μου δωσει...εχω νιτρικα 15,θα το βοηθησει? κοροιδο πιαστηκα απο τον πετσοπα... :angry03:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος πουλάει 14€ το κερατόφυλλο ρε παιδιά;;;; Παρτέρι για μπαλκόνι σου έστειλε;

μακαρι να ηταν παρτερι...ενα βασανισμενο-κουτσουρεμενο κοτσανι με 3 φυλλα πανω ολα κιολα!περιμενα να δω κ γω ενα ωραιο φυτο σαν κ αυτα που εχετε στα ενυδρεια σας!!!!!!το ειδα σε κατι βιντεακια κ το λιμπιστηκα να το βαλω κ γω!λεω χαλαλι τα 14 ευρω για αυτο..αρχαρια βλεπετε=θυμα!ατιμε πετσοπα τρεμε!θα σεπαρω τηλεφωνο αυριο! :bigemo_harabe_net-87:

Link to comment
Share on other sites

Οπως μου το περιγράφεις, 2-3€ θα το βρεις. Στείλε μου σε πμ τον έμπορο σε παρακαλω

στο στελνω αμεσως!το θεμα ειναι οτι δεν ειναι κανενα μαγαζακι της γειτονιας...ειναι αξιοπιστο κ μεγαλο ενυδρειακο μαγαζι..αν ηταν οπως πρεει δεν θα με πειραζε που το πληρωσα τοσο αλλα κ χαλια κ 14 ευρω παει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Οπως μου το περιγράφεις, 2-3€ θα το βρεις. Στείλε μου σε πμ τον έμπορο σε παρακαλω.

στο εστειλα σε πμ.ριξε μια ματια στα φυτα.ειναι κ το κλασσικο κερατοφυλλο η καποιο αλλο ειδος?δεν ξερω κ απο φυτα γιατι αρχαρια ειμαι.παντως κερατοφυλλο το ονομαζει..

Link to comment
Share on other sites

14 ευρω παμε καλα εχω 4,30 το πληρωσα οταν κιτρινιζει χαλαει μην σου πω ειναι χαλασμενο το εχω παθει και εγω...

Link to comment
Share on other sites

πες μας και το ονομα του μαγαζιου να το εχουμε υποψιν μας την επομενη φορα που θελησει καποιος κατι απο εκει να παει πρωτα στο εοπυ να του γραψει συνταγη,γιατι με τετοιες τιμες που πουλαει το κερατοφυλλο μαλλον προς φαρμακειο τεινει παρα προς ενυδρειακο καταστημα!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

πες μας και το ονομα του μαγαζιου να το εχουμε υποψιν μας την επομενη φορα που θελησει καποιος κατι απο εκει να παει πρωτα στο εοπυ να του γραψει συνταγη,γιατι με τετοιες τιμες που πουλαει το κερατοφυλλο μαλλον προς φαρμακειο τεινει παρα προς ενυδρειακο καταστημα!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-82:

δεν ξερω αν εχω το δικαιωμα να πω την ονομασια,ας μου πουν οι συντονιστες το οκ κ γω το λεω γιατι πραγματικα δεν αξιζει να ψωνιζει κανεις απο εκει!γεμισε το ενυδρειο μου κομματια κ βουλωσε το φιλτρο μου!αναγκαστηκα να το πεταξω ολο..ταλαιπωρησα το ψαρι μου μια ωρα προσπαθωντας να το απομακρυνω απο τον βυθο κ στην τελικη πεταξα 20 ευρω τζαμπα κ ουτε κερατοφυλλο εχω...νιωθω πολυ νευριασμενη!!!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

14 ευρω παμε καλα εχω 4,30 το πληρωσα οταν κιτρινιζει χαλαει μην σου πω ειναι χαλασμενο το εχω παθει και εγω...

το πεταξα αγγελινα,γεμισε ολο το ενυδρειο κ βουλωσε το φιλτρο,το επιανα κ εφευγαν κομματια.πιαστηκα εντελως κοροιδο!!!!! :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να μαθει το ονομα του μαγαζιου,με πμ μονο παρακαλω!

οποιος θελει μου στελνει κ του λεω με πμ το ονομα!ελπιζω να μην την πατησει και κανενας αλλος ειδικα αρχαριος γιατι ειναι απογοητευση να περιμενεις κατι κ στο τελος να ειναι αποτυχια..

Link to comment
Share on other sites

πες μας και το ονομα του μαγαζιου να το εχουμε υποψιν μας την επομενη φορα που θελησει καποιος κατι απο εκει να παει πρωτα στο εοπυ να του γραψει συνταγη,γιατι με τετοιες τιμες που πουλαει το κερατοφυλλο μαλλον προς φαρμακειο τεινει παρα προς ενυδρειακο καταστημα!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-82:

Γειά σου ρε Σπύρο με τις ατάκες σου!! :hysterical: :hysterical:

Καλό μήνα αδελφέ :D

Link to comment
Share on other sites

το πεταξα αγγελινα,γεμισε ολο το ενυδρειο κ βουλωσε το φιλτρο,το επιανα κ εφευγαν κομματια.πιαστηκα εντελως κοροιδο!!!!! :ballistic:

το ιδιο ειχα παθει και εγω αλλα απο το μαγαζι καλα ηταν μετα στο σπιτι χαλασε 14 ευρω για το τιποτα πρεπει να τους πεις να σου δωσουν τα λεφτα σου πισω!

Link to comment
Share on other sites

παρηγειλα απο γνωστο σαιτ κερατοφυλο κ μολις το παρελαβα κ ανοιξα την σακουλα ηταν κατακιτρινο κ σχεδον διαλυμενο..πεντε τουφες ειχαν μεινει πανω στους κορμους..οταν το εβαλα δε μεσα στο ενυδρειο σκορπισε ακομα περισσοτερο κ γεμισε τον τοπο..θα αναγκαστω να κανω αλλαγη νερου για να μαζεψω τα κομματια γιατι πανε στο φιλτρο κ θα μου το βουλωσουν.εχετε καμια συμβουλη να μου δωσετε να το συνεφερω?το πληρωσα 14 ευρω...κ αν μου χαλασει θα τραβαω τα μαλλια μου η μηπως να τηλεφωνησω στον πετσοπα να τον βρισω??? :bigemo_harabe_net-72:

αφου απαγορευεται η δημοσια ανακοινωση απαραδεκτο κατα εμε αλλα σεβαστο αφου ειναι στους κανονες!παρακαλω πολυ piki στειλε μου με πμ το ονομα του σε παρακαλω :bigemo_harabe_net-69:

Link to comment
Share on other sites

αφου απαγορευεται η δημοσια ανακοινωση απαραδεκτο κατα εμε αλλα σεβαστο αφου ειναι στους κανονες!παρακαλω πολυ piki στειλε μου με πμ το ονομα του σε παρακαλω :bigemo_harabe_net-69:

και σε εμενα αν μπορεις :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπόψιν ότι η καταστροφή του φυτού μπορεί να εγινε για πολλούς λόγους όπως πχ απο τη ζέστη κατα τη μεταφορά αφου η piki ειναι στην Ηλεία και το κατάστημα ...... αρκετά μακριά. Ειναι που ειναι το φυτο ευαίσθητο, η ζέστη το αποτελείωσε. Το θεμα που εντόπισα εγω ειναι στην υπερβολικά μεγάλη τιμή που το αγόρασε. Το ξέρουμε όλοι ότι με τις ζεστές φυτα δεν αγοράζουμε απο μακριά. Η piki δε το ήξερε.....η τιμή όμως, κύριοι του καταστήματος.....δε λέει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις νομίζω είναι καλύτερα κανείς πρώτα να επικοινωνεί με το κατάστημα ή πωλητή και στη συνέχεια να το συζητά δημόσια. Μπορεί να είναι απατεώνες, μπορεί όμως να έτυχε να έγινε π.χ. λάθος και στην τιμή και στην μεταφορά. Σε περίπτωση που δεν είναι εσκεμμένη η πράξη κάποιου, δεν είναι κρίμα να βιαζόμαστε να τον δυσφημίσουμε και να είμαστε αυστηροί; Εμένα π.χ. μου έτυχε να παραγγείλω για πρώτη φορά από ένα κατάστημα και να μου στείλουν ένα ληγμένο προϊόν. Επικοινώνησα μαζί τους ευγενικά, μου απάντησαν επίσης ευγενικά, μου ζήτησαν συγνώμη για το λάθος τους και μου πρότειναν δύο λύσεις. Παρά το λάθος, έμεινα ικανοποιημένη από τον επαγγελματισμό τους και τώρα έχω κάνει και επόμενη παραγγελία. Ίσως να μην είναι οι ίδιες οι περιπτώσεις μας, ήθελα ώστόσο να σου μεταφέρω το δικό μου σκεπτικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους η τιμή ειναι στα 14€, άρα λάθος στην τιμή δεν εγινε. Τώρα αν θα έπρεπε να της πουν ότι το φυτο θα φτάσει σίγουρα νεκρό, ειναι άλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις νομίζω είναι καλύτερα κανείς πρώτα να επικοινωνεί με το κατάστημα ή πωλητή και στη συνέχεια να το συζητά δημόσια. Μπορεί να είναι απατεώνες, μπορεί όμως να έτυχε να έγινε π.χ. λάθος και στην τιμή και στην μεταφορά. Σε περίπτωση που δεν είναι εσκεμμένη η πράξη κάποιου, δεν είναι κρίμα να βιαζόμαστε να τον δυσφημίσουμε και να είμαστε αυστηροί; Εμένα π.χ. μου έτυχε να παραγγείλω για πρώτη φορά από ένα κατάστημα και να μου στείλουν ένα ληγμένο προϊόν. Επικοινώνησα μαζί τους ευγενικά, μου απάντησαν επίσης ευγενικά, μου ζήτησαν συγνώμη για το λάθος τους και μου πρότειναν δύο λύσεις. Παρά το λάθος, έμεινα ικανοποιημένη από τον επαγγελματισμό τους και τώρα έχω κάνει και επόμενη παραγγελία. Ίσως να μην είναι οι ίδιες οι περιπτώσεις μας, ήθελα ώστόσο να σου μεταφέρω το δικό μου σκεπτικό. :)

αν ηταν σωστοι επαγελματιες θα επρεπε να με ενημερωσουν οτι μπορει απο την ζεστη να υπηρξε προβλημα κατα την μεταφορα κ αν το ηθελα εγω να μου το στειλουν με δικη μου ευθυνη.η τιμη δεν ειναι λαθος, αυτη την τιμη αναγραφει στο συγκεκριμενο φυτο απο την σελιδα στο ιντερνετ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν σωστοι επαγελματιες θα επρεπε να με ενημερωσουν οτι μπορει απο την ζεστη να υπηρξε προβλημα κατα την μεταφορα κ αν το ηθελα εγω να μου το στειλουν με δικη μου ευθυνη.η τιμη δεν ειναι λαθος, αυτη την τιμη αναγραφει στο συγκεκριμενο φυτο απο την σελιδα στο ιντερνετ.

συνφωνω απολυτα,αν μπορεις στειλε μου με πμ το ονομα του σε παρακαλω !

Link to comment
Share on other sites

συνφωνω απολυτα,αν μπορεις στειλε μου με πμ το ονομα του σε παρακαλω !

μολις στο εστειλα. :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

συνφωνω απολυτα,αν μπορεις στειλε μου με πμ το ονομα του σε παρακαλω !

....Ο Σπύρος θέλει το όνομα του μαγαζιού για να παραγγείλει χάπια για την πίεση και depon. Τα ΄χει πάρει στο κρανίο και δε βρίσκει άλλο φαρμακείο Κυριακάτικα.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...