Jump to content

Sos Βοήθεια Παρακαλώ Βιολογικό Υλικό!!!!


Recommended Posts

Στο κατω μερος εκει που εχει τις σχισμες το χοντρο σφουγκαρι απο πανω το μακαρονι

Έγινε επεξεργασία - math01141
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, οκ καθε ποσο αλλαγες να τις κανω συχνοτερεςς;;;;

Link to comment
Share on other sites

αναλογα, τωρα στις διακοπες που τα επαιρνα ( του χρονου θα παρω chiller οπτοε δεν θα ξαναγινει) αλλαζα καθε 3 μερες, μεσα στο χρονο καθε 10-15

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το chiller? Προεχει να παρεις ενα φιλτρο...

Έγινε επεξεργασία - math01141
Link to comment
Share on other sites

αλλο φιλτρο;; το chiller το λεω για του χρονου το καλοκαιρι, για δειξε μου ενα αλλο φιλτρο που λες

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι μικρο και δεν εχει χωρο για υλικα. Η φιλτρανση σου ειναι στα ορια του ανεκτου αν οχι ποιο κατω.... Βεβαια εχεις και μικρο ενυδρειο.... Αλλα απο την αλλη τα χρυσοψαρα που ποτε δεν ειχα λενε οτι ειναι ρυπογονα ψαρια . Περιμενε να σου πει καποιος με περισσοτερη εμπειρια πανω στο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα Λένια.

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες είναι απαραίτητη η αγορά ενός καινούργιου φίλτρου, μιας και αυτό που έχεις δεν επαρκεί.

Το fluval που πρότεινε ο φίλτατος hms είναι πολύ καλή επιλογή κατά τη γνώμη μου και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Και μιας και τέθηκε και το θέμα του κόστους (στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε είναι λογικό) κοίτα και στις αγγελίες, σίγουρα θα βρεις κάποιο μεταχειρισμένο σε πολύ καλύτερη τιμή.

Αν όχι το ίδιο, τότε κάποιο παρόμοιο που να σε καλύπτει.

Έγινε επεξεργασία - psarouklas
Link to comment
Share on other sites

αγοράζω πολλά πράγματα τελευταία για τα χρυσόψαρα και δεν θα ήθελα να το ''μπουκώσω'' και αυτό τώρα. Αν υπάρξει κάτι πιο φθηνό...

εχω ενα ακομα λιγο πιο μικρο, αν τα βαλω κ τα δυο μαζι;;

Link to comment
Share on other sites

λάθος δικό μου απλά επειδή η είσοδος στο δικό μου είναι πάνω

Οι αντλίες πολύ δύσκολα να χαλάσουν γιατί στρέφονται με μαγνητική ενεργεία

Δοκίμασε να βγάλεις την φτερωτή

Συνήθως συγκρατείται με κλιπ που στρέφετε

Πολύ πιθανόν να έχει βρομιά εκεί μέσα

Με μαγνητική ενέργεια ;;;

Link to comment
Share on other sites

αγοράζω πολλά πράγματα τελευταία για τα χρυσόψαρα και δεν θα ήθελα να το ''μπουκώσω'' και αυτό τώρα. Αν υπάρξει κάτι πιο φθηνό...

εχω ενα ακομα λιγο πιο μικρο, αν τα βαλω κ τα δυο μαζι;;

Σαν λύση ανάγκης θα πρότεινα να βάλεις και τα 2 μαζί μόνο με βιολογικό υλικό μέσα.

Link to comment
Share on other sites

αγοράζω πολλά πράγματα τελευταία για τα χρυσόψαρα και δεν θα ήθελα να το ''μπουκώσω'' και αυτό τώρα. Αν υπάρξει κάτι πιο φθηνό...

εχω ενα ακομα λιγο πιο μικρο, αν τα βαλω κ τα δυο μαζι;;

κανε απλα τακτικές αλλαγές νερου και μετρήσεις και φιλτρο παίρνεις αποτε μπορέσεις αργότερα :) απλα να ξέρεις και για μελλοντικά πράγματα οτι πρωτα σχεδιάζουμε τι θα χρειαστούμε και μετα αγοράζουμε ψαράκια :) :)

Link to comment
Share on other sites

τα ψαράκια τα έχω 3 χρόνια χδ..τότε δεν ήξερα τίποτα και οι πετσοπαδες δεν με βοηθησαν και πολυ..καθολου μην πω, τωρα βρηκα εναν καινουργιο δωξα το θεω και μου συστησε βιολογικο και προσαρμογη στη σακουλα κλπ

μονο με βιολογικο δλδ χωρις σφουγγαρι;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ, σήμερα δεύτερη μερα, θα σας πω κατι λιγο ασχετο, αλλα black moor και sarasa comet ταιριαζουν ετσι; γτ σημερα το μπλακ ακολουθει συνεχεια το αλλο και φοβαμαι μηπως το πειραζει. αχ δεν θελω να εκανα κατι κακο στο ψαρακι μ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...