Jump to content

Ταίστρα


Lenia

Recommended Posts

Συγγνωμη δεν ηξερα που αλλου να το βαλω, μια ταιστρα αυτοματη ποσες περιπου μερες διαρκει;;

Link to comment
Share on other sites

Παααααααάρα πολλές μερες. Εσυ για πόσες θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι μπαταριες θα βαλεις ( αλκαλικες - απλες ) και το ποσες φορες τη μερα θα ταιζει.

Link to comment
Share on other sites

απλα κανονιζω για αν θα λειπω να μαστε καλα, ωραια, ας πουμε ενα μηνα δεκαπεντε μερες

Link to comment
Share on other sites

Αν θα λείψεις τόσες μέρες θα έχεις πρόβλημα και με την εξάτμιση του νερού.

Link to comment
Share on other sites

κατι εχω ακουσει για αυτοματο αναπληρωτη, αληθευιε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει σύστημα για αυτόματη αναπλήρωση, αν ρίξεις μια ματιά στο forum θα βρεις κάποια αρθρα.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σου δεν ειναι μονο το ταισμα.

Οσο για την εξατμιση ο καιρος εχει δροσιση λιγο, δεν νομιζω να εχεις τοσο πολυ, να πω σχεδον ελαχιστη.

Αλλαγη νερου ποιος θα κανει?15 μερες ειναι πολυ οριακα ποσο μαλον ενα μηνα για τα χρυσοψαρα που ειναι

πολυ ρυπογονα.

Link to comment
Share on other sites

Τεχνική για ενα μήνα, δύσκολο το βλέπω. Αν πρόκειται να λείψεις τόσο πολύ, πρεπει να βρεις κάποιον να πηγαινει το λιγότερο μια φορά την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα, μα αφου θα εχω αναπληρωτη ποιος ο λογος να ερχεται μια φορα την εβδομαδα

ξερεις τι φοβαμαι; οτι η γιαγια μ π μενει εδω κοντα θα ερχεται :bigemo_harabe_net-105:

Link to comment
Share on other sites

Η γιαγιά όπως μπούκωνε με φαί εσένα οταν ήσουν μικρή (όλες οι γιαγιάδες το έκαναν) έτσι θα μπουκώνει και τα ψάρια. Εγω θα έλεγα να βρεις κάποιον άλλο....χωρις παρεξήγηση αλλα η γιαγιά μπορει να μη τα καταφέρει. Οι μέρες που θα λείπεις ειναι πολλές και θα χρειαστείς ή άτομο ή ταίστρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ταίστρα ναι θα πάρω,

οσο για το θεμα τροφης φτιαχνω οσες φορες τα χει κρατησει μπολακια με φαγητο για να δινει, δεν ριχνει οσα θελει

Link to comment
Share on other sites

να σου πω, σκεφτομαι να μεινω εδω χδ, συνηθως τα επαιρνα μαζι μου, αλλα δεν ειναι καλο....

δεν παιζει....

μου δειχνεις κανενα στο ιντερνετ γτ δν μπορεσα να βρω..

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο θα χρειαστει τουλαχιστον και μια αλλαγη νερο ενδιαμεσα αν λειψεις για 1 μηνα..

Link to comment
Share on other sites

Τα 60 λιτρα σου με φοβιζουν λιγο,αλλα θα κανεις αυτο που κανει ενας φιλος μου,και τα αφηνει για 4 μηνες μονα τους.Παντα βεβαια υπαρχει το ρισκο.

Πριν φυγεις ,κανεις μεγαλη αλλαγη νερου 60%,,καθαριζεις το φιλτρο,βγαζεις αν εχεις μεσα το βαμβακι,περνεις μια καλη ταιστρα,να μην υγρενεται,την βαζεις 3 μερες πριν φυγεις να ταιζει αυτη τα ψαρια,1 φορα την ημερα,υπερβολικα ελαχιστη τροφη,λες στην γιαγιακουλα σου να πηγενει καθε εβδομαδα,και να προσθετει μονο νερο,διχως να αγγιζει τιποτα απο το ενυδρειο.Και πας να περασεις καλες διακοπες :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...