Jump to content

Εγινε Πλυντηριο......


Recommended Posts

καλο μεσημερι σε ολους!!

χρειαστηκε να φυγω 2 μερες και το κακο δεν αργησε να ερθει..στο νανακι μου ξεβεντουζαρε ο κυκλοφορητης και εγινε,,,,,καταλαβατε..μια σαντ ανεμωνη βρεθηκε πανω στο βραχο και δε λεει να ξεκωλησει απο εκει...ο βραχος ειναι γεματος αραγωνιτη και η διατομικη εχει αρχισει σιγα σιγα να κανει την εμφανιση της σε ολο το κυβακι....τι κανω απο δω και περα?ευχαριστω!!1

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι σε ολους!!

χρειαστηκε να φυγω 2 μερες και το κακο δεν αργησε να ερθει..στο νανακι μου ξεβεντουζαρε ο κυκλοφορητης και εγινε,,,,,καταλαβατε..μια σαντ ανεμωνη βρεθηκε πανω στο βραχο και δε λεει να ξεκωλησει απο εκει...ο βραχος ειναι γεματος αραγωνιτη και η διατομικη εχει αρχισει σιγα σιγα να κανει την εμφανιση της σε ολο το κυβακι....τι κανω απο δω και περα?ευχαριστω!!1

Αλλαγή νερού 50 %, συφωνάρισμα εκεί που βλέπεις άλγη, αντιφώσφορο στο φίλτρο, και για να βγάλεις την ανεμώνη πάρε ένα παγάκι και πάγωσε την στο κορμί της εκεί που βεντουζάρει για να ξεκολήσει.

Α, και άλλαξε κυκλοφοριτή. Βάλε έναν με μαγνήτη. Τόσοι νανο κυκλοφοριτές κυκλοφορούν με μαγνήτη!

Έγινε επεξεργασία - Παναγιώτης Κ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..η ανεμωνη θα εχει θεμα αν κατσει πανω στο βραχο?

Αν δεν σε ενοχλεί όχι. Ούτως η άλλος αν δεν της αρέσει εκεί που πήγε θα φύγει. Θα περπατήσει...

Στον κυκλοφοριτή να προσέχεις να μην πάει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε παναγιωτη.οσο για τον κυκλοφορητη σκεφτομαι να παρω κι εγω τον jebao wp 25.αν τον γραφω καλα.για 30λιτρα ειναι υπερβολη?οσο για τη διατομικη οσο και να σιφωναρω ξαναεμφανιζεται..εκει που δεν ειχα ποτε προβλημα με αλγες μετα το ατυχημα εμφανιστηκαν εντονα.αντιφως βαζω οπως και ενεργο ανθρακα και τα αλλαζω καθε 10 μερες.φωσφορικα δεν εχω,,,τι αλλο να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε παναγιωτη.οσο για τον κυκλοφορητη σκεφτομαι να παρω κι εγω τον jebao wp 25.αν τον γραφω καλα.για 30λιτρα ειναι υπερβολη?οσο για τη διατομικη οσο και να σιφωναρω ξαναεμφανιζεται..εκει που δεν ειχα ποτε προβλημα με αλγες μετα το ατυχημα εμφανιστηκαν εντονα.αντιφως βαζω οπως και ενεργο ανθρακα και τα αλλαζω καθε 10 μερες.φωσφορικα δεν εχω,,,τι αλλο να φταιει?

Άρχισε να βγαίνει γιατί ανακατεύτηκε η άμμος. Με τον καιρό θα εξαφανιστεί.

Η jebao μου φαίνεται λίγο υπερβολή για τα λίτρα σου ακόμα και η 25αρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να βγαίνει γιατί ανακατεύτηκε η άμμος. Με τον καιρό θα εξαφανιστεί.

Η jebao μου φαίνεται λίγο υπερβολή για τα λίτρα σου ακόμα και η 25αρα!

+1000

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα.τελικ δε πηρα τη jebao aλλα τη κοραλια τη νανο.ερωτηση η ανεμωνη εχει 3 μερες που απο τοτε που εφυγε απο τη θεση της κοβει τσαρκες στο νανακι.ποτε θα μπαστακωθει σε μια μερια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξανα.τελικ δε πηρα τη jebao aλλα τη κοραλια τη νανο.ερωτηση η ανεμωνη εχει 3 μερες που απο τοτε που εφυγε απο τη θεση της κοβει τσαρκες στο νανακι.ποτε θα μπαστακωθει σε μια μερια?

Ποια νάνο πήρες?

Την 1600 ή την 900?

Η ανεμώνη θα μπαστακωθεί μόλις της αρέσει η μεριά.

Αν δεν σε ενοχλεί άστην μέχρι να βρει εκεί που της αρέσει, απλά πρόσεξε να μην πάει στους κυκλοφοριτές και έχεις άλλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια νάνο πήρες?

Την 1600 ή την 900?

Η ανεμώνη θα μπαστακωθεί μόλις της αρέσει η μεριά.

Αν δεν σε ενοχλεί άστην μέχρι να βρει εκεί που της αρέσει, απλά πρόσεξε να μην πάει στους κυκλοφοριτές και έχεις άλλα.

+1000το νου σου.
Link to comment
Share on other sites

την 900 πηρα και την καλυψα και με τουλι....!

Δεν χρειάζεται το τούλι. Την ίδια ζημιά θα της κάνει είτε με τούλι είτε χωρίς. Το θέμα είναι να μην πάει μπροστά στην σχάρα. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχει απλωθει φαρδια πλατια και εχει τεντωθει αναμεσα στο βραχο και στο τζαμι......σα να της αρεσει εκει.....ειδωμεν...οσο για τη διατομικη.....εκανα αλλαγη ,εβαλα καινουργιο ανθρακα και αντιφως,,προσθεσα special blend αλλα τζιφος ..οσο παει γεμιζει τον ραγωνιτη και εντονα μαλιστα....

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς! Θα σε αφήσει σιγά σιγά. Τάιζε λιγότερο...

Είναι που ανακατεύτηκε η άμμος.

Την ανεμώνη αν δεν σε ενοχλεί εκεί α΄στην αν της αρέσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...