Jump to content

Ο Θερμοστατης Μπορει Να Καψει Το Ψαρι?


piki

Recommended Posts

σημερα προαιτιμαζα το νερο για να κανω αλλαγη κ οπως εβγαλα τον θερμοστατη απο το βαρελι,κατα λαθος τον ακουμπησα κ εκαιγε..οταν μπει μεσα το ψαρι δεν υπαρχει προβλημα μηπως καει?ο μονομαχος μου παει κ ακουμπαει παντου μεσα στο ενυδρειο.αν κατσει πανω του κ τσουρουφλιστει??συγνωμη για τις αποριες μου,μπορει να φαινονται αφελης αλλα ειμαι αρχαρια κ ανχωνομαι με τα παντα..

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν βγάζουμε το θερμοστάτη από το νερό όσο είναι στην πρίζα.Πάντα αφήνουμε χρονικό περιθώριο ώστε να έχει προλάβει να κρυώσει.
Όταν είναι μέσα στο ενυδρείο δε μπορεί να κάνει ζημιά σε ψάρι γιατί η θερμότητα του απορροφάται από το νερό, το οποίο θερμαίνει. Τέτοια εποχή δε χρειάζεται να χρησιμοποιείς θερμοστάτη, αν αφήσεις το νερό στο δοχείο προετοιμασίας για λίγες ώρες θα έρθει κοντά στη θερμοκρασία του ενυδρείου. Ούτε στο ενυδρείο χρειάζεται, πιο μεγάλη σημασία το καλοκαίρι έχει η ψύξη του.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν βγάζουμε το θερμοστάτη από το νερό όσο είναι στην πρίζα.Πάντα αφήνουμε χρονικό περιθώριο ώστε να έχει προλάβει να κρυώσει.

Όταν είναι μέσα στο ενυδρείο δε μπορεί να κάνει ζημιά σε ψάρι γιατί η θερμότητα του απορροφάται από το νερό, το οποίο θερμαίνει. Τέτοια εποχή δε χρειάζεται να χρησιμοποιείς θερμοστάτη, αν αφήσεις το νερό στο δοχείο προετοιμασίας για λίγες ώρες θα έρθει κοντά στη θερμοκρασία του ενυδρείου. Ούτε στο ενυδρείο χρειάζεται, πιο μεγάλη σημασία το καλοκαίρι έχει η ψύξη του.

ευχαριστω για την απαντηση,οχι δεν βαζω θερμοστατη ακομα γιατι το νερο εχει καλη θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...