Jump to content

Μεγάλη Χελώνα Συμβίωση Με Μικρή?


AngelinaA

Recommended Posts

Σημερα πηγαινοντας τον σκυλο μου βολτα βρηκα μια red eared slider στο παρκο..την μαζεψα και την πηγα στο πετ σοπ ειναι αρκετα μεγαλη φαινεται καποιος ανευθηνος δεν την ηθελε αλλο και την παρατησε εκει μου ειπαν πως ειναι 4-5 χρονων υγιεστατη και δεν μπορουσαν να την κρατησουν γιατι ειναι μεγαλη και δεν εχουν χωρο εχω φοβαμαι να την βαλω μαζι με την μικρη μια δαγκωματια να της δωσει παει την εφαγε..την πηρε λοιπον μια φιλη μου προσωρινα και την εβαλε σε ενα μικρο 20λ που ειχαν στην αποθηκη ειναι κριμα ομως γιατι δεν εχει καθολου χωρο και ειναι πολυ επιθετικη μολις την επιασα ανοιξε το στομα εκανε περιεργους ηχους και προσπαθουσε να φυγει ευτιχος δεν με δαγκωσε ρωτησαμε σε ολα τα μαγαζια και κανεις δεν την θελει γινεται να συμβιωσει με το μικρο που εχω ?αν οχι δεν μπορω να την κρατησω δεν εχω καθολου χωρο τι να κανω ποιες λυσεις υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Ή την κρατάς σε άλλο ενυδρείο, ή την δίνεις σε κάποιον που να έχει τις κατάλληλες συνθήκες για να ζήσει ή την πάς σε κάποιο άλσος, σαν το Αττικό που να έχουν λίμνες με χελώνες.... Με την μικρή μην την βάλεις γιατί μπορεί να την πλακώσει και να την σκάσει

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως τετοιοι υπαρχουν πολλοι angelina.το παρκο τριτση ειναι γεματο!

Ή την κρατάς σε άλλο ενυδρείο, ή την δίνεις σε κάποιον που να έχει τις κατάλληλες συνθήκες για να ζήσει ή την πάς σε κάποιο άλσος, σαν το Αττικό που να έχουν λίμνες με χελώνες.... Με την μικρή μην την βάλεις γιατί μπορεί να την πλακώσει και να την σκάσει

γιωργο δυσκολα θα τις δεχτουν.. :bigemo_harabe_net-61: δεν ειναι και κανα σπανιο ειδος..κριμα δυστηχως..

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μενω αθηνα και απογοητευτικα δεν ξερω τι να την κανω και την λυπαμε μεσα στο κουτι :( στο παρκο εχει συντριβανια πολλα και νερα οποτε μαλλον θα την αφησω εκει την καημενουλα αλλο ενυδρειο δεν μπορω να παρω με τιποτα ειδικα και 200σαρι που χρειαζεται δεν εχω χωρο καθολου το σπιτι ειναι γεματο επιπλα σε καθε γωνια περιμενω να μετακομησω σε λιγο καιρο και θα παρω 700ρι ενυδρειο το εχω ειδη βρει σε πολυ καλη τιμη ομως το θεμα ειναι πως το θελω για ψαρια και αλλη χελωνα δεν μπορω να εχω γιατι και αυτην που εχω τωρα θα παει σε μεγαλητερο σε 2 χρονια δεν μπορω να ανταπεξελθω σε αλλη γιατι υπολογισα 200λιτρα για την μια ακομη μια θα θελει διπλασια αν και δεν μου παει η καρδια να την αφησω πισω και κανεις δεν την θελει σε ολα τα πετ που πηγα αγγελια δεν μπορω να βαλω δεν θελω να ταλαιπωρηθει το ζωο και μονο θα την εδινα αν ηταν καποιος κοντα δυστηχως μερικοι απανθρωποι αγοραζουν αυτα τα ομορφα ζωα χωρις να σκεφτονται οτι θα μεγαλωσουν και οτι θελουν φροντιδα με λιγα λογια αν δεν εχεις χρημα και το καταλληλο εξοπλησμο μην το αγοραζεις ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...