Jump to content

Jaeger Σε Juwel Bioflow


stanisalus18

Recommended Posts

Γειά χαρά παιδιά. Χωράει ή μπαίνει άνετα ένας Eheim Jaeger των 100 ή 200 watts στη θέση του μαμησίου θερμόστατη στο Juwel Bioflow 3.0 ? Η θα πρέπει να μπει απέξω ο θερμόστάτης ? Έχει κανείς απο δω ιδέα για αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

σε ενα ριο 180 μπαινει οριακα ενας jager 250w. εγω βεβαια ειχα βαλει το μαμισιο biolflow απο την δεξια μερια οποτε κ παλι δεν νομιζω να το εβαλα πιο πανω η πιο κατω απο την αρχικη αριστερη του θεση...............συν οτι ο 100 η 200 που λεσ εσυ ειναι κοντυτερος!

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από το μήκος που πρέπει να ταιριάζει , πρέπει να δεις και το επάνω μέρος του θερμοστάτη. Στον jagger, έχω την εντύπωση ότι η ροδέλα που έχει για τη ρύθμιση, θα ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

είναι τέτοιος ο σχεδιασμός του φίλτροκουτιού που να δέχεται μέσα του τον θέρμαντηρα που λέω? ή δέχεται μόνο τον μαμησιο? τον είχες μέσα του? ευχαριστώ για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δουλεψε! εκει που ειχε το μαμισιο εβαλα τον jaeger. οσο για την ροδελλα οταν σπανιως ηθελανα αλλαξω την θερμοκρασια τον ανασηκωνα λιγακι κ το εκανα κ παλι μεσα!

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δουλεψε! εκει που ειχε το μαμισιο εβαλα τον jaeger. οσο για την ροδελλα οταν σπανιως ηθελανα αλλαξω την θερμοκρασια τον ανασηκωνα λιγακι κ το εκανα κ παλι μεσα!

και ήταν των 250watts που λες? στο bioflow 3.0? τελεία δηλαδή μου αρκεί αυτό φαντάζομαι, το ότι το έχετε κάνει, αυτό ήθελα να μάθω πριν προχωρήσω σε κάτι τέτοιο. θανκς παίδες να είστε καλά. καλήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το juwel rio 180 εχει το bioflow 3.0 μαμα! κ ο jaeger μου ειναι 250w!!

Θα μπορουσαμε να εχουμε μια φωτογραφια του ενυδρειου σου με το Bioflow και τον Jaeger μεσα του?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...