Jump to content

Συγκάτοικοι Με Αncistrus


calpinos

Recommended Posts

καμιά ιδέα παιδιά για ψαράκια συγκάτοικοι σε foul φυτεμένο ενυδρείο χωρίς μεγάλους χώρους με 8 ancistrus 2 corydoras 1 sae 1 clown
και απο την μέση και πάνω έμειναν πλέον 1 τιγράκι ησυχο και 2 trigonostigma
επειδή όπως πάμε θα ξεμείνουμε στο πάνω μέρος δώστε καμιά ιδέα για μικρά ήσυχα και ανθεκτικά ψαράκια??

Link to comment
Share on other sites

Τι διαστάσεις έχει το ενυδρείο σου;

θα μπορόυσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

100Χ30Χ40 ειναι και φυτεμένο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα εχεις κανει λιγο ψαροσουπα χωρις παρεξηγηση! Εχεις ηδη τρια ηδη βυθου σε λαθος αναλογιες. Βγαλε τα 2 απ τα 3 ειδη βυθου, βγαλε το σαε που δεν ειναι καλα μονο του και διαλεξε ενα απ τα 2 ειδη μεσης και κανε μεγαλο κοπαδι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα κρατούσα 1 ζευγάρι ancistrus,θα έκανα 6-8 τα cory αν θα τα κρατούσα, και θα μεγάλωνα αρκετά το κοπαδάκι από τα trigonostigma.(που ενώ είναι από άλλη ήπειρο, ζουν σε παρόμοιες συνθήκες με του αμαζονίου!)

ΣΑΕ και κλόουν, θα τα έδεινα γιατί γίνονται μεγάλα για τις διαστάσεις του ενυδρείου και αρέσκονται να ζουν σε κοπάδια...

Link to comment
Share on other sites

ειχα κοπάδι απο trigonostigma και τα εχασα σιγά σιγά αλλά ήταν καλά ψαράκια και δεν χαλούσαν τα φυτά και σίγουρα θέλω κάποια στίγμη να υπάρχει ομοιογένεια και να σταματήσει η ψαρόσουπα αλλα το μόνο σίγουρο είναι η αδυναμία που έχω στα ancistrus που είναι και τα μόνα που είδα γεννητούρια και πιθανόν να ξαναδώ όσο για το μέγα λάθος clown loach ηταν η απόγνωση των σαλιγκαριών....

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...