Jump to content

Black Water


antonium98

Recommended Posts

Ενα σωστά στημένο βιολογικά φίλτρο δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από το ποσό της αμμωνίας που θα καταλήξει στη στήλη του νερού μας.

Τα alder cones είναι και πολύ όμορφα αισθητικά, μόνο μεγάλη προσοχή αν τα μαζέψουμε κατευθείαν από τη φύση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ θα παω να οαρω τυρφη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φρέσκο ενυδρείο γι'αυτό ανησυχώ για την αμμωνία, αλλά δεν πειράζει, το blackwater έρχεται δεύτερο μετά το στρώσιμο του ενυδρείου. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα σας βγαλει αμμωνια αν την βρασετε,αλλα για να ειστε πιο σιγουροι μπορειτε να ξεπλυνετε την τυρφη πρωτα με νερο και μετα να την βρασετε.

Επισης δεν ξερω αν θα δειτε τρελες διαφορες στο ph και στις σκληροτητες του νερου,ετσι και αλλιως και τα σκευασματα black water του εμποριου μονο χρωμα δινουν και τιποτα αλλο.

Μια αλλη λυση αν απλα θελετε μαυρο ζουμακι ειναι να βρασετε ξερα φυλλα καστανιας η φυλλα καταπα η φυλλα πλατανου (ξερα παντα) και να κρατησετε το ζουμι τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω..

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

και εχει και αντισυπτικες ιδιοτητες!με λιγη προσπαθεια πετυχαινεις το χρωμα που θελεις παει αναλογα το ποσο θα βρασεις τα τσοφλια!το ιδιο πετυχαινεις και βραζοντας πλατανοφυλλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να το βρω;

Για να μην ψαχνω σε ολα τα πετ σοπ

Link to comment
Share on other sites

μπορει να υπαρχει στον Υδατινο , Ωκεανο Η να το εχει και ο Νινταλ

ενας απο τους 3 πρεπει να το εχει μιας και φερνουν προιοντα αυτης της εταιρειας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει το νερό μου blackwater με το Aquatan blackwater της Sera αλλά θα δοκιμάσω και τους φυσικούς τρόπους που προτάθηκαν παραπάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...