Jump to content

τι θα γινει


j0rdan

Recommended Posts

εχω μια απορια αμα βαλεις στο ιδιο ενυδρειο 2 διαφορετικα ιδη πιρανχα για παραδειγμα 3 serrasalmus sanchezi k 3 red belly..τι θα προκυπσει?

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια αμα βαλεις στο ιδιο ενυδρειο 2 διαφορετικα ιδη πιρανχα για παραδειγμα 3 serrasalmus sanchezi k 3 red belly..τι θα προκυπσει?

Tα πράγματα είναι δύσκολα.....

Πολύ πιθανόν τα pygocentrus να επιτεθούν στα sanchezi μέχρι να μην μείνει κανένα.....

Δεν θα σου συνιστούσα τέτοια μίξη ειδών,γιατί το σίγουρο είναι ότι θα υπάρξουν απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε PPAP, ειμουνα σιγουρος πως κατι τετοιο θα γινοτανε απλα εκανα την ερωτηση..ειμαι σε φαση που φτιαχνω ενα ενυδρειο κ για να μν τα πολυλογο τα ψαρια που θα βαλω θα ειναι πιρανχα κ ειμαι σε δηλημα ποια απ τα 2 ειδη να βαλω red belly η sanchezi το ενυδρειο μ μπορει να φιλοξενησει κ τα 2 ειδη ειναι στα 435λιτρα..απλα δν θελω να βαλω 4 red belly κ σε 1,5 χρονια να εχουν γινουνε τερατα κ να μνχωρανε μεσα στο ενυδρειο ενω με τα sanchezi που δν μεγαλουν τοσο οσο εχω διαβασει μπορω να εχω 4 5 "νομιζω πως πανε κ σε κοπαδι τον 3"?? τι λες?? κατι ακομα ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να βρεις sanchezi μικρα του 1,5εκ και ποσο περιπου κανουν??

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε PPAP, ειμουνα σιγουρος πως κατι τετοιο θα γινοτανε απλα εκανα την ερωτηση..ειμαι σε φαση που φτιαχνω ενα ενυδρειο κ για να μν τα πολυλογο τα ψαρια που θα βαλω θα ειναι πιρανχα κ ειμαι σε δηλημα ποια απ τα 2 ειδη να βαλω red belly η sanchezi το ενυδρειο μ μπορει να φιλοξενησει κ τα 2 ειδη ειναι στα 435λιτρα..απλα δν θελω να βαλω 4 red belly κ σε 1,5 χρονια να εχουν γινουνε τερατα κ να μνχωρανε μεσα στο ενυδρειο ενω με τα sanchezi που δν μεγαλουν τοσο οσο εχω διαβασει μπορω να εχω 4 5 "νομιζω πως πανε κ σε κοπαδι τον 3"?? τι λες?? κατι ακομα ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να βρεις sanchezi μικρα του 1,5εκ και ποσο περιπου κανουν??

Για τα sanchezi δεν θα στο πρότεινα.....Έχω αναφέρει ότι αρκετοί χομπίστες τα κρατούν σε

ομάδες των 3+....Το θέμα είναι μακροπορόθεσμα τι γίνεται????????

Όπως αναφέρει στην ιστοσελίδα του ο frank magallanes το πείραμα απέτυχε....

Σου παραθέτω και μια φωτογραφία του από το τότε κοπάδι δείχνοντας ενδεικτικά και όσο

φαίνεται τα δαγώματα στα πτερύγια και τις ουρές....

Photo credit:Frank magallanes

Oπότε πάμε στην σίγουρη λύση των red belly......Πέρνεις ένα κοπάδι (5-6) από μικρά 1,5-2 εκ..

και τα χαίρεσαι στο ενυδρείο των 435λ για 3 χρόνια σ'ιγουρα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...