Jump to content

Αναγνωριση Frontoza


pangeo

Recommended Posts

Καλημέρα, ενας φιλος μου εδωσε αυτο το πλασματακι, ειναι 4 χρονων, το εχω σε ενυδρειο 2 μετρων (μαζι δυστηχως με τα malaui μου) το ψαρακι εχει μηκος 17 με 20 cm και θελω να δω τη φύλλο είναι και το είδος του????...εχω διαβαση για το φυλλο κοιταμε απο κατω κ.λ.π, δε μπορω να βρω ακρη...post-51760-0-14229800-1383902861_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να τον χαιρεσαι,αλλα με τις τρελες μαλαβιανες δεν τα παει καθολου καλα,και θα νιωθει καταπιεση,λογο ταχυτητας.

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαιρεσαι,αλλα με τις τρελες μαλαβιανες δεν τα παει καθολου καλα,και θα νιωθει καταπιεση,λογο ταχυτητας.

Το ξέρω, την πήρα όμως γιατι του φιλου του την ειχαν δώση κι αυτουνου και την ειχε σε 60 λιτρα..., δε μπορουσε ουτε να στριψη..., ασε που τωρα μου μπαινη το φροντοζιακο μικροβιο, αν δε τα αγαπουσα τα μαλαβιανα που λες τωρα θα εφτιαχνα φροντοζαδικο, λεω ομως να βρω καμια θυληκια για παρεα...οποιος μπορει ας μου βρει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαιο που εμεινε τοσο μικρος.Και ο δικος μου ειναι 4 χρονων,και ειναι 30+ ποντους γομαρι.Η γνωμη μου ειναι,η να τον δωσεις και εσυ σε ενα καταλληλο ενυδρειο,η να τον κρατησεις αλλα μονο με 5 και 6 θηλυκες,Αν και αυτα τα ψαρια ανεχονται και αλλα αρσενικα,στην περιπτωση σου,δεν θα στο συνιστουσα,γιατι τωρα που μεγαλωσε ,δεν θα τα δεχτει διπλα του

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τυχαιο που εμεινε τοσο μικρος.Και ο δικος μου ειναι 4 χρονων,και ειναι 30+ ποντους γομαρι.Η γνωμη μου ειναι,η να τον δωσεις και εσυ σε ενα καταλληλο ενυδρειο,η να τον κρατησεις αλλα μονο με 5 και 6 θηλυκες,Αν και αυτα τα ψαρια ανεχονται και αλλα αρσενικα,στην περιπτωση σου,δεν θα στο συνιστουσα,γιατι τωρα που μεγαλωσε ,δεν θα τα δεχτει διπλα του

Θελω να τον κρατησω μου αρεσει πολυ, βεβαια αν ταλαιπωρειται να τον δωσω, εγω τον βλεπω καλα, τι να πω?,γιαυτο θελω να του βαλω μια θυληκια για παρεα..

Link to comment
Share on other sites

Μια θυληκια δεν του φθανει,στην περιοδο αναπαραγωγης θα την στειλει αδιαβαστη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχα τοτε 2 πρεπει να βρω ομως μεγαλες σαν κι αυτον σε μεγεθος ε?γιατι μικρα εχω βρει μα δε θα τα δεχτει αυτος νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα συμφωνήσω με τον κιχλιδατο. Είναι κάτοχος του συγκεκριμένου είδους πολύ καιρό και πίστεψε με κάτι ξέρει παραπάνω. ;)

Το οτι βλέπεις το ψάρι οτι είναι καλά, δεν μου λέει κάτι. Το οτι απλά κινείται και τρώει κανονικά δεν δείχνει οτι είναι καλά, όσο οι συνθήκες(λίτρα, διάκοσμος, ψαροσύνθεση, διατροφή) δεν είναι οι κατάλληλες.

Τα συγκεκριμένα ψάρια στα ενυδρεία μας συνήθως τα φιλοξενούμε σε χαρέμια(1αρσ. με κάποιες θηλυκές).

Φυσικά δικό σου είναι το ενυδρείο και το ψάρι και μπορείς να κάνεις οτι θες. Απλά εμείς σου λέμε το τι λέει η βιβλιογραφία και η εμπειρία πολλών χομπιστών ανά τα έτη. :)

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...