Jump to content

ΕΡΩΤΗΣΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!


mpikis

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 60LΤ ΔΙΠΛΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ, ΖΩΝΤΑΝΑ ΦΥΤΑ ΓΙΑ ΚΥΧΛΙΔΕΣ, ΑΜΜΟ,ΠΕΤΡΑ.ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ 25-26 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ.......

ΕΧΩ 4 ΚΥΧΛΙΔΕΣ:

1.Labidochromis sp. “yellow

1.Iodotropheus sprengerae

1 ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΥΧΛΙΔΑ

1 ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

Α Κ ΕΝΑΝ ΓΛΕΙΦΤΗ!

ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΓΚΑΛΑΧΕΝΤ????????

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγγνώμη αλλά εκτός ότι το ενυδρείο σου είναι πολύ μικρό για τα ψάρια που ήδη έχεις, τα δε είδη είναι από διαφορετικούς βιότοπους (Αφρικής, Ν.Αμερικής, Κ.Αμερικής) και δεν πρέπει να τα έχεις μαζί.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 60LΤ ΔΙΠΛΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ, ΖΩΝΤΑΝΑ ΦΥΤΑ ΓΙΑ ΚΥΧΛΙΔΕΣ, ΑΜΜΟ,ΠΕΤΡΑ.ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ 25-26 ΒΑΘΜΟΥΣ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ.......

ΕΧΩ 4 ΚΥΧΛΙΔΕΣ:

1.Labidochromis sp. “yellow

1.Iodotropheus sprengerae

1 ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΥΧΛΙΔΑ

1 ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

Α Κ ΕΝΑΝ ΓΛΕΙΦΤΗ!

ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΓΚΑΛΑΧΕΝΤ????????

Καλημέρα.

τα Labidochromis sp. “yellow και το Iodotropheus sprengerae είναι ενδημικά της λίμνης Μαλάουι στην Αφρική. ΑΠΑΙΤΟΥΝ Ψηλό ΡΗ 8> και θα ήταν πολύ καλύτερα να έχεις περισσότερα από ένα του ίδιου είδους.

Η Αμερικάνικη κιχλίδα, ότι και αν είναι είναι ΞΕΝΗ στο ενυδρείο αυτό.

Το κάτι που δεν ξέρω τι είναι είναι επίσης ξένο. ΠΡΕΠΕΙ να το προσδιορίσεις αν θέλεις να το αφήσεις.

Και ο γλύφτης είναι ξένος, διότι στη Λίμνη μαλάουι υπάρχουν καθαριστές, ένας εκ των οποίων ο Synodontis Djassay.

To ενυδρείο σου 60 λίτρων είναι πολύ μικρό για τα είδη αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ΔΙΚΙΟ!!!!!Αρχίζω τισ αλλαγές.θα κρατησω ενα ειδοσ και για την ακρίβεια θα πάρω κι ένα θυληκο και΄στο ενυδρείο θα έχω ένα ζευγάρι!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ FORYM ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!

ΑΝΤΙΟ ΣΑΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...