Jump to content

Απορια Για Moss Ball


vasili

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,

εχω μια απορια σχετικα με την moss ball.... εαν την ανοιξω κ την δεσω σε καποιο ξυλο ή την απλωσω πανω στο χαλικι θα εχει καποιο θεμα???

κ εαν την βαλω πανω στο χαλικι πως θα την κανω ν κατσει?

Link to comment
Share on other sites

Μη το μπερδευεται,δεν ειναι μπαλα μοςς αλλα μπαλα αλγης cladophora,οριστε και το προφιλ της http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83850

Link to comment
Share on other sites

Μη το μπερδευεται,δεν ειναι μπαλα μοςς αλλα μπαλα αλγης cladophora,οριστε και το προφιλ της http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83850

ραστα τ εχω διαβασει τ προφιλ... κ ξερω τ ειναι απλα επειδη στις αναζητησεις μ το βρισκω ως μοσσ μπαλ γι αυτο τ εγραψα ετσι.....

το ερωτημα μ ειναι αν μπορω ν κανω κατι απο αυτα π ανεφερα ή 8α διαλυθει?

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρει νερο και βαρινει θα κατσει στο χαλικι.

Σου ειπα οτι λεγεται ετσι γιατι το μπαλα μοςς ειναι λαθος ονομασια.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρει νερο και βαρινει θα κατσει στο χαλικι.

Σου ειπα οτι λεγεται ετσι γιατι το μπαλα μοςς ειναι λαθος ονομασια. δεν λεω οτι ειναι σωστο...

το ξερω οτι μολις παρει νερο βουλιαζει... απλα επειδη περιμενω ν μ φερουν 3-4 μπαλες κ το ενυδρειο ειναι μικρο σκεφτηκα τις 2 να τις ανοιξω κ να τις δεσω πανω σε πετρα ή ξυλο.... ή αλλιως να τις απλωσω πανω στο χαλικι σαν γρασιδι..... το να τις δεσω (πχ οπως δενουμε την μοςς καπου εχω δει οτι γινετε....) το να τις απλωσω στο χαλικι με προβληματιζει....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γινετε,παντως αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει να γεμισει το ενυδρειο σου με cladophora αλγη απο αυτες τις μπαλες,ισως αν τις ανοιξεις οπως λες οι πιθανοτητες να το παθεις να ειναι περισσοτερες..και αν πιασεις τετοια αλγη..κλαφτα..

Link to comment
Share on other sites

πωωωωωω..... τωρα με σκωτονεις.... κ τ ειχα φτιαξει τοσο ωραια στο μυαλο μ......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...