Jump to content

Αναγνωριση Γαριδας....


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Στρατο πρέπει να την βρήκα. Είναι καθόλου σαν αυτήν εδω; https://www.google.gr/search?q=Atyoida+pilipes&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=d0bJUpjfLoeO5ATOn4DwAg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=642

Link to comment
Share on other sites

Αννα μοιαζει αρκετα.

Για αυτην στις τελευταιες δυο φωτογραφιες εχεις καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γι αυτήν δεν έχω δει κάτι που να της φέρνει. Υπάρχει ίσως περίπτωση να είναι σαν την άλλη και να μην έχει βγάλει τόσο χρώμα, από το ίδιο μέρος τις προμηθεύτηκες; Αν είναι μικρότερη σε μέγεθος ίσως να είναι αρσενική, τα ανήλικα αρσενικά γενικά δεν έχουν πολύ χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση η πρωτη με τη δευτερη που εβαλα σαν μεγεθος και σαν ειδος.

Link to comment
Share on other sites

Green lace shrimpAtyoida pilipes , filter feeders με παρομοιες απαιτησεις με τις πιο γνωστες bamboo shrimps.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα σου έλεγαν άλλοι για τα ζωντανά σου ονομασίες δεν το περίμενα ποτέ!!!!!!!!:P

Ωραίες είναι πάντως!Τώρα από γαρίδες δεν ξέρω....μόνο κάτι μεγάλες κόκκινες σε σάλτσα μέσα ξέρω....!:D

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα σου έλεγαν άλλοι για τα ζωντανά σου ονομασίες δεν το περίμενα ποτέ!!!!!!!! :P

Ωραίες είναι πάντως!Τώρα από γαρίδες δεν ξέρω....μόνο κάτι μεγάλες κόκκινες σε σάλτσα μέσα ξέρω....! :D

Γιατι ολοι τα ξερουν ολα νομιζεις?

Στρατε,που πας και τις βρησκεις αυτες ρε αδερφακι μου,αμαν με σενα!Ομως ο ειδικος στις γαριδες Αλεξ,σου βρηκε τη γαριδα σου.:P

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάμε για τον Στράτο και τα νερά,είναι σαν να λέμε για τον Σωτηρακόπουλο και την μπάλα!Αν τον ρωτήσεις πως λέγανε τον ξάδερφο του τάδε που σκόραρε το 1943 στο μάτς "χ vs ψ" στην τρίτη κατηγορία Σκωτίας ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μην ξέρει....τουλάχιστον έτσι είναι στα αλάτια....!

Link to comment
Share on other sites

Στα αλατια δεν ξερω τι κανει,στις γαριδες παντως εχει πολλα να μαθει ακομα,οπως και στα φυτα :P

Link to comment
Share on other sites

Στράτο τι λένε ρε φίλε οι του γλυκού;;;;;Βαλ΄τους τα γυαλιά σε παρακαλώ!!!

Σπαμερ...τελος το σπαμ! :)

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Με γαριδες και φυτα οντως δεν εχω ασχοληθει ποτε μεχρι τωρα.Καλιο αργα παρα ποτε :D

Αλεξανδρε και Αννουλα ευχαριστω :)

Στάλθηκε από το GT-I8160 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...