Jump to content

Νέο Μέλος


cayman84

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!

Είμαι ο Κωνσταντίνος και δεν έχω καμία εμπειρία από ενυδρεία με ψάρια!

Παλαιότερα είχα ένα κροκοδειλάκι το οποίο είχε ελάχιστες απαιτήσεις και τώρα ήρθε η ώρα για το μεγάλο βήμα.

Πρόσφατα μετακόμησα σε νέο σπίτι και σύντομα θα αγοράσω το Anubias 1500 αφού υπάρχει άπλετος χώρος!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες. Είχες κροκοδειλάκι ε; ....μάλιστα! Ελπίζω μέσα απο εδω να μάθεις τα καλά του χόμπι.

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα ! Όταν λες κροκοδειλάκι τι εννοείς ακριβώς ; :)

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες.

ΥΓ.και οταν μεγαλωσει το ερπετο,τι το κανεις?τσαντα?

Link to comment
Share on other sites

:welcome::welcome::welcome:

Ωραιο το ενυδρειο που θα παρεις!!!!

Εδω μεσα θα βρεις τα παντα και ολη τη βοηθεια που θα χρειαστεις για να φτιαξεις κατι πολυ σωστο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο ενυδρειο που επελεξες γιατι δε βάζεις μέσα ενα Ανακόντα; Το Caiman τι απέγινε; Που κατέληξε; Είχες τέτοιο ζώο (?????) και ενα ενυδρειο με ψάρια ειναι "το μεγάλο βήμα;"

Με συγχωρείς για την περιέργειά μου και το ύφος μου αλλα δυσκολεύομαι να δεχθώ ότι κάποιος είχε ενα τέτοιο ζώο στο σπίτι του.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Το Cayman αρρώστησε 3 χρόνια μετά την αγορά και δυστυχώς απεβίωσε. Το μέγεθος του ήταν βία όσο είναι η παλάμη σου. Το ενυδρείο με ψάρια είναι "μεγάλο βήμα" λόγο ευθυνών και χρόνου. Κάτι που δεν έχει ένα ερπετό. Δεν θεωρώ ότι η επιλογή ενός ερπετού είναι κάτι ασυνήθιστο. Αν ήταν άλλωστε δεν θα τα πουλούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Αααααχχχ φίλε μου, αυτο ειναι μια μεγάαααλη κουβέντα και μακάρι να ανοίξει κάποιος ενα σχετικό θεμα να τα πούμε εκεί όλα. Οι πετσοπάδες μπορει κάποια στιγμη να πουλήσουν και ελέφαντα ξέρεις, αυτο δε σημαίνει ότι θα πάρω εναν στο σπίτι μου. Δε θέλω όμως να σου χαλάσω το καλοσόρισμα και με συγχωρείς που έφτασα και μέχρι εδω. Καλη συνέχεια λοιπόν και με πιο λογικές (κατά τη γνώμη μου) επιλογές στα ζωντανά που θα φιλοξενήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήθελα να συνεχιστεί το θέμα με το κροκοδειλάκι.

Καλό είναι να κρίνουμε τις δικές μας επιλογές και όχι των άλλων τόσο εύκολα.. κοινώς να κοιτάει ο καθένας την καμπούρα του. Τώρα που είπα καμπούρα, λες να φέρουν και καμιά καμήλα; χμμμ θα το σκεφτώ λίγο ακόμα!!

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες και καλο διαβασμα ,,θα το χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...