Jump to content

ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ!!!


adalivigas

Recommended Posts

Μου το έκαναν δωρο πρίν απο ενα μήνα περίπου. Τρώει τα πάντα που πέφτουν στον βυθό και τα corydoras και ο pleco μου είναι σχεδόν στην πείνα! Να φανταστείτε οτι ο pleco ανεβαινει στην επιφάνεια για να φάει flakes!!!

Τι ψαράκι είναι?

post-2674-1172686001_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκαναν δωρο πρίν απο ενα μήνα περίπου. Τρώει τα πάντα που πέφτουν στον βυθό και τα corydoras και ο pleco μου είναι σχεδόν στην πείνα! Να φανταστείτε οτι ο pleco ανεβαινει στην επιφάνεια για να φάει flakes!!!

Τι ψαράκι είναι?

Είναι γατόψαρο και ανοίκει στην οικογένεια των synodontis. Δεν γνωρίζω ποιός είναι. Μου φαίνεται ότι είναι ο /synodontis eupterus. ψάξε το στο διαδύκτιο με τη λέξη κλειδί synodontis και θα τον βρείς. Το σίγουρο είναι ότι θέλεις μεγάλο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου. Έψαξα και είδα οτι έχεις δίκιο. Είναι όντως synodontis eupterus.

Μεγαλώνει αρκέτά γρήγορα και σε μερικούς μήνες είμαι για ενυδρείο!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ειναι ωραιο ψαρι.εχω 2 απο αυτα και ιδιαιτερα το βραδυ με σβηστο το φως που κολυμπανε αναποδα ψηλα στην επιφανεια ειναι πολυ ωραιο θεαμα

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω εχεις χοντρο χαλικακι στο ενυδρειο σου.προτεινω ψιλη αμμο γιατι μπορει ο συνοδοντις να τραυματισει τα μουστακια του και επισης το ακαρα που βλεπω πιο πισω την χρειαζεται για να καθαριζει τα βραγχια του

φιλικα aquamania

Link to comment
Share on other sites

Φίλε aquamania πράγματι είναι πολύ ωραίο. Πόσο καιρό τα έχεις και πόσο σου έχουν μεγαλώσει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε aquamania πράγματι είναι πολύ ωραίο. Πόσο καιρό τα έχεις και πόσο σου έχουν μεγαλώσει?

1,5 χρονο σε 320 λιτρα ενυδρειο και ειναι περιπου 22 με 23 εκατοστα.τα ειχα αγορασει γυρω στα 10 εκατοστα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Σύντομα ξεκινάω κατασκευή ενυδρειου 300lit. Εκεί θα διορθώσω αρκετά λάθη που έχω κάνει ως τώρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...