Jump to content

Rio Nhamunda


Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να βρείτε φωτό από πρόσφατο ταξίδι φίλου χομπίστα στον Rio Nhamunda...

Πραγματικά καταπληκτικό....

http://www.planetcatfish.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=39643

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yπέροχες φωτογραφίες:) Ευχαριστούμε. Φαντάζομαι όμως οτι πολλά απο αυτά τα είδη δεν κρατιουνται σε ενυδρεία. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Yπέροχες φωτογραφίες :) Ευχαριστούμε. Φαντάζομαι όμως οτι πολλά απο αυτά τα είδη δεν κρατιουνται σε ενυδρεία. Σωστά?

Τα περισσότερα από τις φωτό κρατιούνται με άνεση σε ενυδρείο....

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από τις φωτό κρατιούνται με άνεση σε ενυδρείο....

Σοβαρά? Καλό αυτό. Παρεπιπτόντως ο Pseudolithoxus πολύ ωραίο ψαρι:)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά? Καλό αυτό. Παρεπιπτόντως ο Pseudolithoxus πολύ ωραίο ψαρι :)

Έχω 5 Pseudolithoxus Anthrax και είναι πολύ όμορφα ψάρια...Ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να τα αναπαραγάγω....ακόμη είναι μικρά....

Θα προσπαθήσω να τα βγάλω φωτό μές την εβδομάδα και θα τα ποστάρω στην σωστή κατηγορία...

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να καταφέρεις αναπαραγωγη κάποια στιγμή. Τα γατόψαρα είναι τα αγαπημένα μου ψαράκια αλλα λόγω λίτρων έχω μόνο κόρυ προς το παρόν. Οταν με το καλό καταφέρω να φτιάξω μεγαλύτερο ενυδρείο θα τιμήσω δεόντως και αλλα είδη.;)

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να καταφέρεις αναπαραγωγη κάποια στιγμή. Τα γατόψαρα είναι τα αγαπημένα μου ψαράκια αλλα λόγω λίτρων έχω μόνο κόρυ προς το παρόν. Οταν με το καλό καταφέρω να φτιάξω μεγαλύτερο ενυδρείο θα τιμήσω δεόντως και αλλα είδη. ;)

Κάτι μικρό, πανέμορφο και σχετικά εύκολο.... http://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=367

CentromochlusPerugiae8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο τυπάς...Σε πετσοπ δεν τον εχω δει ποτε βεβαια. Στην Αθηνα το βρίσκεις? Με 7 ph ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα το βρίσκεις? Με 7 ph ειναι οκ?

Ναί και Ναί!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναί και Ναί!!!!! :)

Ευχαριστώ:), εχω 11 corries σε 125 περιπου καθαρα λιτρα. Ποσους μπορω να βάλω και αν ναι θα εχω πρόβλημα με τα corries?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μικρό, πανέμορφο και σχετικά εύκολο.... http://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=367

CentromochlusPerugiae8.jpg

Πανεμορφο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά πανέμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Centromochlus Perugiae τα βρίσκεις στην Αθήνα σε μαγαζιά που συμμετέχουν εδωμέσα και ο διαχωρισμός αρσενικό/θηλυκό είναι απλός βάσει του εδρικού πτερυγίου (anal fin)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...