Jump to content

Αδιαφορία Σε Αβγά


PanaGreco

Recommended Posts

Φιλαράκια αυτή την στιγμή μου γεννήσανε το γνωστό ζευγάρι στην γεννήστρα αλλά μου γέννησε και ένα άλλο στο κανονικό ενυδρείο.

Η κοπελιά έκανε πολλά αβγουλάκια αλλά κανένα αγοράκι (αν υπάρχει) δεν ενδιαφέρθηκε να γονιμοποιήσει τα αβγά. Μόνη της πάει να τα βγάλει πέρα !!!!

Είναι η δεύτερη φορά που γεννάει το δισκάκι αυτό.

Καμιά πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Ο Cobalt που πέρασε μου φάνηκε αρσενικός από το πτερύγιο...κανένα ενδιαφέρον???Πόσους άλλους έχεις μέσα?

Βάλε καμιά φωτό από τους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

Ο cobalt είναι μάλλον αρσενικός γιατί πλακώνεται με τον άλλο σίγουρα αρσενικό του άλλου ζευγαριού που είναι τώρα στην γεννήστρα.

Υπάρχουν δύο ακόμα δίσκοι μέσα αλλά φοβούνται να βγούν.

Μάλλον πρόκειται για απειρία των ψαριών. Παρόλλα αυτά μου κάνει εντύπωση.

Έγινε επεξεργασία - PanaGreco
Link to comment
Share on other sites

Ο cobalt είναι μάλλον αρσενικός γιατί πλακώνεται με τον άλλο σίγουρα αρσενικό του άλλου ζευγαριού που είναι τώρα στην γεννήστρα.

κόβει ακόμα το μάτι μου...αχαχαχχαχαχα

Άν δέν δείς να γίνετε ζευγάρι με κάποιον αρσενικό τότε άν θες αναπαραγωγή από αυτήν την θυληκιά βάλτην σε γεννίστρα στην οποία όμως θα έχεις βάλει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μία εβδομάδα πρίν από την θυληκιά έναν αρσενικό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ''πουλάω'' σε μπουκαλάκια το νερό του ενυδρείου μου. Φαίνεται ότι για κάποιο λόγο κάνει τα ψάρια να γεννάνε :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ''πουλάω'' σε μπουκαλάκια το νερό του ενυδρείου μου. Φαίνεται ότι για κάποιο λόγο κάνει τα ψάρια να γεννάνε :)

Αυτό πέρα από την πλάκα είναι γεγονός.

Τα ψάρια κατά την περίοδο αναπαραγωγής εκλύουν συγκεκριμένες ορμόνες οι οποίες "προμοτάρουν" την αναπαραγωγή και αυτό σε ένα κλειστό περιβάλλον όπως το ενυδρείο μπορεί να λειτουργήσει "αλυσιδωτά" και στα υπόλοιπα ψάρια.

Στο παρελθόν έχει δοκιμαστεί και αυτό που γράφεις, δηλαδή μεταφορά νερού σε άλλο ενυδρείο για να "δραστηριοποιηθούν" άλλα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...