Jump to content

Το Fish Only Μου!!!


reaperburner

Recommended Posts

Επιτέλους μετά από πολύ προσπάθεια , αγωνία , βοήθεια φίλων ( που ευχαριστώ βαθύτατα ) και ένα πολύ προχωρημένο σε στάδιο ick ( λόγο ότι άργησα να βάλω φως και σαν νιούμπι δεν το παρατήρησα ) .

Σας παρουσιάζω το καινούργιο μου fish only.Φυσικά θα μπούνε και κάποια ακόμη ψαράκια σε λίγο ( αφού πρώτα κατεβάσω το ΝΟ3 και πάρει λίγο χρώμα το aqua escape ).

Link to comment
Share on other sites

post-53625-0-06905500-1387229767_thumb.jpgpost-53625-0-31797800-1387229784_thumb.jpgpost-53625-0-93670200-1387229803_thumb.jpgpost-53625-0-74044600-1387229853_thumb.jpg

Επιτέλους μετά από πολύ προσπάθεια , αγωνία , βοήθεια φίλων ( που ευχαριστώ βαθύτατα ) και ένα πολύ προχωρημένο σε στάδιο ick ( λόγο ότι άργησα να βάλω φως και σαν νιούμπι δεν το παρατήρησα ) .

Σας παρουσιάζω το καινούργιο μου fish only.Φυσικά θα μπούνε και κάποια ακόμη ψαράκια σε λίγο ( αφού πρώτα κατεβάσω το ΝΟ3 και πάρει λίγο χρώμα το aqua escape ).

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο φιλε reaperburner!

Πολυ ομορφο ενυδρειο και οντως πολυ νοικοκυρεμενα ολα!

Ιδιαιτερο αλλα πολυ ομορφο στησιμο!

Ευχαριστουμε πολυ που το μοιραστηκες μαζι μας! :bigemo_harabe_net-64:

Τι ψαρακια σκεφτεσαι να βαλεις ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Να ΄σε καλά.Λέω να βάλω ένα ClownTrigger(Medium) , κάνα Nasus (Medium-Large)...Θα πάω δοκιμαστικά γιατί φοβάμαι και τον Puffer( Μπούλη ) , καθώς μου έφαγε ένα Blue tank και κάτι Damsel .

Αλλά μάλλον φταίει η μάνα μου που τον τάιζε ( ΚΡΥΦΆ !!! ) γαρίδες :bigemo_harabe_net-82: ανά 2 μέρες........( γαρίδες από ιχθυοπωλείο 10-12 cm ) , και τον έκανε πιράνχας . Της κάνει σχέδια για να τον τα'ί'σει και τον έχει ερωτευθεί.

http://www.youtube.com/watch?v=6seVwwaKNEI

Τέλος πάντων....Όσο τον τάιζα φυλλαράκι δεν τα ακούμπαγε και τώρα έχω σταματήσει τις γαρίδες και τον έχω μόνο στο φυλλαράκι για να καλμάρι λίγο.

Ξέρω ότι δεν είναι και το ποιο φιλικό ψάρι αλλά ο συγκεκριμένος είναι ήσυχος.Θα ανεβάσω foto με τα καινούργια ψαράκια όταν μπουν.

Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσει και εμενα παρα πολυ φιλε μου !! καθαρο και περιποιημενο ... τι λιτρα ειναι το ενυδρειο σου ?? πες μας δυο τρια πραγματα παραπανω ! :);)

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το ψάρι σου είναι ένα υπέροχο pet να το χαίρεσαι φίλε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπήκε και άλλο μέλος στο ενυδρείο μου !!! Με έχει παιδέψει λίγο αλλά πιστεύω όλα καλά θα πάνε.Το όνομα του είναι Zorrodog :zoro: ένα πανέμορφο αιγυπτιακό Puffer.

post-53625-0-74327000-1388325520_thumb.jpg post-53625-0-95974200-1388325656_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα ψαρακια να τα χαιρεσε :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φάει ακόμα το ψαράκι...Περίπου 8-9 ημέρες.

Έκατσα παρότι δεν είχα πρόβλημα τα 2 Puffer και τα χώρισα για να είναι ποιο χαλαρός ακόμα και στο τάισμα και να έχει τον χρόνο του να τα επεξεργαστεί ( γιατί με τον άλλον δεν προλάβαινε ) πριν 3 ημέρες αλλά ακόμα τίποτα.

Του βάζω γαριδάκια,σκουλήκι,γιαλιστερές και μια μεγαλούτσικη γαρίδα από τις δικές μας αλλά ακόμα δεν έχει φάει.

Το ψαράκι ακόμα κολυμπάει και δεν έχει χάσει το χρώμα του,αλλά έχω αρχίσει να ανησυχώ...

post-53625-0-82015400-1388413845_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε απο μαγαζί με δολοματα καραβιδακι ζωντανό και ρίξε ενα δυό να του οχι παραπάνω γιατί πειράζει το κέλυφος!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...