Jump to content

Θόρυβος Σε Σκιμμερ Deltec Mc 300


harris samos

Recommended Posts

γεια χαρα παιδια μια ερωτηση εχω

πηρα ενα σκιμερ μεταχηρισμενο και κανει πολυ θορυβο σα κατι να βαραει το κυταξα δεν εχει κατι αλλα η φτερωτη μου φενετε εχει τζογο το εχει ξανα παθει κανεις με το συγκεκριμενο εκανε κατι για να μη ακουγετε τοσο ???????????? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ αυτό το σκιμμερ, η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχει κάνει ποτέ θόρυβο αρκετό αλλά αυτό είναι σχετικό.... Συνήθως μου κάνει όταν κλείνω εντελώς τον αέρα όταν έχω ανοιχτό δεν κάνει τόσο επίσης συχνά όταν βρίσκει η αντλία πάνω στο σώμα του σκιμμερ μου κάνει λίγο

Δεν νομίζω όμως να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο http://www.shop-meeresaquaristik.de/product_info.php?products_id=11099&XTCsid=2th1sj5biugu8n24plsglm3t81

ειναι για ολα τα mc αλλα διαβασα για το 600 - 500 για το 300 δε λεει κατι λετε να κανει ?

Link to comment
Share on other sites

για το 300 αυτές οι βάσεις δεν κάνουν, μιας και έχει διαφορετικό "σώμα" από τα 3 μεγαλύτερα "αδέρφια" του....

Η εταιρεία λέει ότι η στρόφυγκα του αέρα πρέπει να είναι ανοιχτή περίπου στην μέση.... δοκίμασέ μήπως και κάνει διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

για το 300 αυτές οι βάσεις δεν κάνουν, μιας και έχει διαφορετικό "σώμα" από τα 3 μεγαλύτερα "αδέρφια" του....

Η εταιρεία λέει ότι η στρόφυγκα του αέρα πρέπει να είναι ανοιχτή περίπου στην μέση.... δοκίμασέ μήπως και κάνει διαφορά....

το βρηκα ευχαριστω !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει συχνά και με τα τρία μεγαλύτερα "αδέρφια" του, και μιά φορά μου έτυχε στο mce 300 του κολλητού μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συμβαίνουν και αυτά, μέσα στο πρόγραμμα είναι..... Ελπίζω να το επισκευάσεις γρήγορα και να είναι το τελευταίο του θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν και αυτά, μέσα στο πρόγραμμα είναι..... Ελπίζω να το επισκευάσεις γρήγορα και να είναι το τελευταίο του θέμα....

λογο οτι ειμαι νευρικος λιγο οταν ειδα τη ζημια μου επεσε με μεγιστη ταχυτητα στον τοιχο και εσπασε παει η αντλια αλλα ερχεται καινουρια ολοκληρη :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

χαχα, μου αρέσεις.....μισές δουλειές θα κάνουμε, ή ολική καταστροφή ή τίποτα..... Τουλάχιστον το συμπαντικό, που απ όσο καταλαβαίνω λύθηκε, είναι ότι βρήκες ανταπόκριση από μαγαζί που να σε εξυπηρετήσει άμεσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...