Jump to content

Ερώτηση για μέγεθως


spdm

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα του Aquazone

Έχω παρακολουθήση δίαφορους φίλους στο Forumυ τοποθετουν κιχλίδες σε λίγα λίτρα.

Θα ήθελα να ρώτήσω αν μπορώ να τοποθετήσω καποιοο είδος κυχλίδων μικρού μεγέθους σε όγκου 50lt ?

Ηρθανε στα χέρια μου κάποιες πέτρες και θα μου αρεσε να φτίαξω μικρή Malawi

Αν γνωρίζει κάποιος σχετικά θα το εκτιμούσα

Ευχαριστώ

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του Aquazone

Έχω παρακολουθήση δίαφορους φίλους στο Forumυ τοποθετουν κιχλίδες σε λίγα λίτρα.

Θα ήθελα να ρώτήσω αν μπορώ να τοποθετήσω καποιοο είδος κυχλίδων μικρού μεγέθους σε όγκου 50lt ?

Ηρθανε στα χέρια μου κάποιες πέτρες και θα μου αρεσε να φτίαξω μικρή Malawi

Αν γνωρίζει κάποιος σχετικά θα το εκτιμούσα

Ευχαριστώ

Σπύρος

Τα 50 λίτρα είναι σίγουρα λίγα για τέτοια ψάρια. Δεν υπάρχουν μίνι κιχλίδες και είναι ψάρια πολύ δραστήρια και απαιτούν χώρο. Τώρα αν αποφασίσεις να προχωρήσεις, θα σύστηνα 1 είδος μόνο για 2-3 ψαράκια. Κάνε μια επιλογή ήσυχων κιχλίδων όπως lapidochromis caeruleus. Αν και το ξαναλέω ότι 50 λίτρα είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Πέστεψε με το γνωριζώ ειναι το γνωρίζω φίλε μου οτι ειναι ίσως απο τα λίγα ψάρια με τοση ενέργεια μέσα τους.

Πάντώς ευχαιστώ που δεν με απογοητευσες, αν γνωρίζει και κατι αλλο καποιο αλλο παιδι καλά θα ήταν .

Thanks

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Πέστεψε με το γνωριζώ ειναι το γνωρίζω φίλε μου οτι ειναι ίσως απο τα λίγα ψάρια με τοση ενέργεια μέσα τους.

Πάντώς ευχαιστώ που δεν με απογοητευσες, αν γνωρίζει και κατι αλλο καποιο αλλο παιδι καλά θα ήταν .

Thanks

Σπύρος

Πάντως, συμπληρώνω ότι αν καταφέρεις και πετύχεις ένα καλό ζευγάρι, να σκέφτεσαι από τώρα τι θα κάνεις τα μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ spdm εμένα η γνώμη μου είναι να μην βάλεις κιχλίδες malawi σε τόσα λίγα λίτρα.Για να σε βοηθήσω να μπείς στο " Ask Heiko Bleher " .Εκεί υπάρχει ενα θέμα κατηγορίας με τίτλο κιχλίδες που έχει τεθεί απο τον φίλο GUTSI .Εκεί πιστεύω θα βρείς τις απαντήσεις που ζητάς για τα λίτρα που έχεις.

ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Φιλικά Σωκράτης :rasp::lmao:

Link to comment
Share on other sites

...Έχω παρακολουθήση δίαφορους φίλους στο Forumυ τοποθετουν κιχλίδες σε λίγα λίτρα. Θα ήθελα να ρώτήσω αν μπορώ να τοποθετήσω καποιοο είδος κυχλίδων μικρού μεγέθους σε όγκου 50lt ?...

Mπορείς να βάλεις Lamprologus ocellatus ή Neolamprologus multifasciatus.

Κάνε αναζήτηση να πάρεις πληροφορίες για το είδος.

Και δεν πειράζει που δεν θα είναι Μαλάουϊ αλλά Ταγκανίγκα, έτσι? :rasp:

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν πειραζει Filoxen αρκει το περιβάλλον τους να ειναι πετρες και αμμος τέτοιο Aquqscqpe θέλω .

Αν σου έρθει και καμία αλλη ιδέα ειμαι σε αναμονη

Ευχαριστώ ξεκινέω έρευνα

(Μου φαινεται οτι φύγαμε για Taganika)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...